Internetový hobby magazín

Menu

VEGEFEST 2017

Nejnovější články

Informace o události

Další ročník vegetariánského festivalu VEGEFEST se uskuteční 30.9.-1.10 2017 ve Starém Purkrabství na Vyšehrade v Praze. Obliba akce každý rok roste a roste. Festival se koná na konci záříi z toho důvodu, že 1. října je Světový den vegetariánství.

vegefest

Festival vznikl v roce 2011 se záměrem představit rozmanitost, možnosti a nové trendy současného vegetariánství a zdravého stravování. Po pěti ročnících se tento záměr rozšířil od gastronomie dále směrem k tématu zachování udržitelných a přirozených podmínek života na Zemi, k uvědomělému a šetrnému přístupu k přírodním zdrojům a jejich využití.

Hlavním pilířem festivalu je gastronomická nabídka vegetariánských, veganských i vitariánských pokrmů, které se většinou připravují přímo na místě před očima návštěvníků. Součástí hlavního programu budou přednášky na témata                     s vegetariánskou problematikou a témata o udržitelném životním stylu a živé ukázky vaření.

Doprovodný program potěší celou rodinu. „Návštěvníci se mohou těšit na živé koncerty, kruhy zpívání a bubnování, cvičení a pohybové workshopy pod širým nebem, dětský koutek, interaktivní divadelní představení pro děti a další. Letos se v programu objeví například Milli Janatková, Dalibor NeuwirtJayamantraMichal Haman & Petr Piňos, Hudba duhy a hlavním hudebním hostem festivalu bude Patrik Kee, který uzavře sobotní program koncertem v sále Starého Purkrabství“ popisuje Tereza Dlabalová, organizátorka festivalu. Festival zakončí Slovanský kruh provázený Zdeňkem Ordeltem.

Součástí festivalové scény bude letos opět Dařiště, které zajišťuje Hearth.net, masážní stan pod taktovkou Jayanandy, ve kterém zkušení maséři nabídnou návštěvníkům relaxační masáže, nebo CykloFreshBar Stanislava Milera, ve kterém si návštěvníci mohou našlapat vlastní smoothie. A tradičně nebude chybět pestrá nabídka festivalové tržnice, kde budete moci zakoupit sortiment potravinářského   i jiného zboží z oblasti zdravého životního stylu. Festival se letos znovu obejde zcela bez alkoholu – Bernard bude točit pouze nealkoholické pivo.

Vegefest chce být nadále inspirací v přístupu k odpadům.                V letošním roce chceme v souladu s posláním festivalu pokračovat         v cestě k tzv. Nulovému odpadu (Zero Waste). Všichni prodejci se stejně jako loni zavázali k použití kompostovatelného nádobí, které pro festival dodá společnost Bio Planeta a zajistí jeho likvidaci, a také likvidaci bio odpadu. I letos bude probíhat třídění odpadu na místě před očima návštěvníků, s komentářem odborníků k jednotlivým materiálům a postupům recyklace. Novinkou letošního ročníku je opakovatelně použitelný bambusový příbor SPORK, tedy „spoon+fork“ (lžičkovidlička), který bude součástí vstupného a ušetří použití mnoho jednorázových příborů. Návštěvníkům navíc zůstane i po skončení festivalu,“  říká Tereza Dlabalová.

Vegefest proběhne v sobotu 30. září od 11.00 do 21.00. V neděli 1. října je program naplánován od 10 do 18.00. Festival se koná za každého počasí.

Vstupné stojí 200 Kč na oba dny, 150 Kč na jeden den, a vstupenky je možné od června zakoupit v předprodeji na GoOut, nebo o 50 Kč dražší na místě. Děti do 10 let mají vstup zdarma.

Vstupenky z předprodeje budou během festivalu slosovány o drobné i větší dobré ceny od zúčastněných prodejců. Koncert Patrika Kee: v předprodeji samostatný vstup 200 Kč, pro návštěvníky Vegefestu sleva 100 Kč (na místě o 50 Kč dražší).

  • Spolupořadatelé: Floresta, Sklenářka, NKP Vyšehrad
  • Hlavní partneři: Maitrea, Envirostyl, Bioplaneta, AVE, Bernard

Gastro sekce & partneři: Sklenářka, Hodně dobré jídlo, Podolka, Vegeterán, Bistro U Zelenina, Loving Hut, Salt´n´Pepa, Dobroshop, TuKafe, Živá kavárna, Mana, Restaurace Lavička

Nápoje: Dobrá čajovna, Coffee with Love, Čajomír, Wayusa, Ganoderma, Bernard nealko

Festivalová tržnice: Almaterra, Aristeon, Bio Nebio, Dary Země, Feel Good Family, Lukáš Gondek, Happy Food – FruTeMa, InFood, Hempoint, Werner Zuglauer, Lucie Soukupová, Naturalis, Zelená země,  Darya;

Edy.art, ShivaShop, Pathik Shoes & Stromka, MODa, Mýdlárna Šiva, Naboso, Ahinsa Shoes, Roduslava, Šijeme dětem

Datum/čas
30. 09. 2017 - 01. 10. 2017
Celý den

Místo konání:
Vyšehrad

Mapa


Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

 

 

<<Pro 2023>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist