Internetový hobby magazín

Menu

Prague Coffee Festival 2018

Nejnovější články

Informace o události

O víkendu 20. a 21. října 2018 proběhne v Pražské tržnici v Holešovicích sedmý ročník Prague Coffee Festivalu. Jedná se o největší kávový festival v České republice, na kterém se pravidelně potkávají odborníci ze světa kávy i nadšenci z řad laické veřejnosti. Událost je pořádána za podpory hlavního města Prahy a pod záštitou primátorky hlavního města Prahy Adriany Krnáčové a ministra zemědělství Miroslava Tomana. Vstupenky a veškeré související informace jsou k dispozici na webu coffeefest.cz. Pořadatelem festivalu je spolek Coffee Embassy, jehož cílem je rozvíjet a propagovat kávovou kulturu.

 prague coffee festival

Na návštěvníky festivalu i letos čeká bohatý program plný vynikající kávy z nejrůznějších koutů světa, prezentace více než padesáti tuzemských i zahraničních pražíren a kaváren, profesionální degustace kávy, tzv. cuppingy, nebo oblíbený milk battle – soutěž v latté artu, což je kreslení mléčnou pěnou do kávy.

Hlavním tématem letošního ročníku je udržitelnost kávové kultury. Jak uvedla ředitelka festivalu Eva Mrlíková Tydlitátová: „Pod tímto pojmem se neskrývá pouze ekologie, ale také společenský dopad spojený s pěstováním a zpracováním kávy.“ To se odráží i v tématech konkrétních přednášek a workshopů. „Protože téma udržitelnosti chceme obsáhnout i po praktické stránce, vedle jednorázových kelímků budou na festivalu k zapůjčení porcelánové hrnky a skleničky. Sami tak věnujeme tématu maximální pozornost a prakticky s ním seznamujeme i samotné návštěvníky,“ dodala Mrlíková.

V průběhu obou festivalových dnů zazní také několik přednášek, které povedou nejen čeští kávoví odborníci, ale rovněž zahraniční hosté z kávové světa. Mezi ty nejznámější patří:

  • Andrew Tolley, jeden ze zakládajících členů špičkové sítě kaváren Taylor St. Baristas, která je vzorem a inspirací pro mnoho lidí v oboru,
  • Kraig Kraft z výzkumné organizace World Coffee Research, který bude hovořit o udržitelnosti kávové produkce do roku 2050,
  • Jaroslav Slámečka, barista a konzultant z Candycane coffee, který pro návštěvníky připravil interaktivní přednášku s názvem „O kávě od A do Z“,
  • Eva Bendová, autorka knihy Pražská kavárna,
  • dvojice Aneta Paurová a Anita Žáčková z CKP Roseta, která vystoupí s interaktivní přednáškou na téma „Fyzio pro baristy“,
  • zástupce European Coffee Trip s besedou o dokumentu AeroPress Movie, který mapuje, jak si tento oblíbený přístroj na přípravu kávy dobyl svět,
  • zástupce spolku Kokoza, který všechny přítomné zasvětí do tajů kompostování.

Návštěvníci se mohou těšit i na řadu workshopů – vedle již tradičních témat, jako je domácí příprava filtrované kávy nebo procvičování senzorických dovedností, letos festival vůbec poprvé nabídne také Coffee jógu nebo workshop s názvem „Kávová kosmetika hrou“.

Součástí festivalu bude i pestrá nabídka občerstvení, obsahující od sladkých pekárenských produktů a domácích cheesecakeů přes donuty a churros až po burgery nebo čínské a veganské speciality. O hudební kulisu se postará DJ Idefix a DJ Pocoloco (Cabaret Manana). V sobotu 20. října navíc proběhne v Kině Pilotů pražská premiéra dokumentu AeroPress Movie, doprovázená tradiční festivalovou party.

Vstupenky na festival je možné zakoupit v elektronické podobě na webu coffeefest.cz. Cena jednodenní vstupenky je 399 Kč a zahrnuje neomezenou ochutnávku kávy na festivalu a současně umožňuje zúčastnit se přednášek, workshopů i cuppingů. Na workshopy a vybrané cuppingy je třeba se předem zaregistrovat. Součástí vstupného je letos nově i mapa pražských kaváren, kterou obdrží návštěvníci v místě konání, a sleva na vstupenku na pražskou premiéru dokumentu AeroPress Movie, které je festival partnerem. Celkový počet vstupenek na festival i promítání dokumentu je z kapacitních důvodu omezen.

U příležitosti konání 7. ročníku Prague Coffee Festivalu byl 1. října – na Mezinárodní den kávy – zahájen také předprodej již šestého vydání Knihy kaváren, která je jakýmsi průvodcem po třiačtyřiceti zajímavých kavárnách z různých koutů České republiky, kde se servíruje výběrová káva. Zakoupením této knihy každý získá ve všech prezentovaných kavárnách jeden kávový nápoj zdarma. Nejpočetněji jsou zastoupeny kavárny v Praze (18 kaváren), Hradec Králové, Liberec a Plzeň jsou zastoupeny dvěma kavárnami, celkem je v knize zařazeno 23 měst z celé České republiky. Knihu bude možné zakoupit přímo na festivalu nebo prostřednictvím e-shopu Coffee Embassy za 390 Kč včetně DPH.

Prague Coffee Festival 2018 se koná za podpory hl. m. Prahy a pod záštitou primátorky hlavního města Prahy Adriany Krnáčové a ministra zemědělství Miroslava Tomana. Hlavními partnery letošního ročníku festivalu jsou společnosti mamacoffee, BWT, Nuova Simonelli, Double Brew a Nespresso. Mezi partnery festivalu patří Coffee Hub, De´Longhi, Tiskárna Daniel, doubleshot, Cup Plus, Farma Diviš, Le Patio International, Papyrus, Winterhalter, Coffee Source, G.Benedikt Karlovy Vary, Coffee Desk, La Cultura del Caffé, Hotel Clement Prague, Lucie Glaister, Plastia, KeepCup, Darjeeling, Ultra Premium Brands, Hala 40, Kokoza, Chaukiss, CoffeeEmbassy.eu, Trisbee, Smartpress a X- Mechanics. Mediálními partnery festivalu jsou Beverage & Gastronomy, Caffeine Magazine, Barist, European Coffee Trip, Pravý domácí časopis a Hustle Production.

Základní informace:

Prague Coffee Festival 2018

Pořadatel: Coffee Embassy z.s.

Místo konání: Pražská tržnice (hala č. 13, 17 a 40), Bubenské nábřeží 306/13, 170 00 Praha 7 – Holešovice

Čas konání: 20.–21. října 2018 od 10:00 do 18:00 hod.

Datum/čas
20. 10. 2018 - 21. 10. 2018
Celý den

Místo konání:
Pražská tržnice

Mapa


Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

 

 

<<Čvn 2024>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist