Internetový hobby magazín

Menu

Květy 2017

Nejnovější články

Informace o události

I letos na jaře se můžete těšit na výstavu letních květů, která proběhne 13. – 16. 7. 2017 na výstavišti v Lysé nad Labem. Tradičně největší pozornost návštěvníků přitahuje atraktivní květinová aranžmá a prodejní trh sadby a osiv. Samozřejmostí jsou také rostliny všech druhů včetně kontejnerovaných jehličnanů a zahradnické potřeby a zahradní nábytek. Současně s výstavou Květy proběhne 8. ročník ezoteriky, astrologie a magie FESTIVAL VĚŠTĚNÍ.

Tým aranžérů Českého zahrádkářského svazu vytvoří nezapomenutelná zákoutí a vazby krásných květin. Nabídne návštěvníkům květinové aranžmá, kterému bude vévodit královna všech letních květin lilie, nebudou chybět vodní plochy, krásný vodopád, strom poznání a velmi oblíbené fotokoutky. Hlavní roli však budou i letos hrát květy, jak ostatně napovídá celý název výstavy. Kromě lilií budou v aranži růže, jiřiny, begonie a další okrasné květiny od předních českých pěstitelů a šlechtitelů. V plném květu zde najdete i klasické stálice mezi balkonovými rostlinami, zejména pelargonie a fuchsie.

O to, aby vám krása květů neuvadla a zachovala si svou pestrost po celé léto, se postarají bezplatné odborné poradny Českého zahrádkářského svazu. Návštěvníci se budou moci zeptat nejen to to, jak se správně starat o růže, co nejvíce podpoří muškáty v jejich růstu a jak se účinně bránit všudypřítomným mšicím, ale budou moci pohovořit se zástupci specializovaných základních organizací. K pohodové návštěvě expozice ČZS přispěje i tradiční vinařský koutek s nefalšovanou živou cimbálovou muzikou. V rámci výstavy proběhne slavnostní křtění nové odrůdy lilie.

Finále Floristické soutěže v aranžování květin.

V rámci výstavy Květy proběhne již 6. ročník finále Floristické soutěže v aranžování květin. Soutěž je vyhlášena ve třech kategoriích žáci základních a středních škol, a pro členy ČZS. Finále soutěže proběhne v pátek 14. 7. 2017. Příznivci květinových aranžmá jsou srdečně zváni na průběh celého finálového dne. Veškeré soutěžní práce budou moci návštěvních zhlédnout až do konce výstavy.

Dále je připravena soutěž v aranžmá prostoru 4 x 4 metry dle vlastní fantazie Polabský květ, jehož vyhodnocení proběhne ve čtvrtek 13. 7. Za účasti mediálně známých hostů. Výstava bude jako každý rok prodejní, tudíž si návštěvníci budou moci zakoupit květiny, okrasné a ovocné dřeviny, balkónové rostliny, bonsaje, léčivé rostliny a byliny, nářadí a potřeby pro zahrádkáře.

Fotogalerie

Datum/čas
13. 07. 2017 - 16. 07. 2017
Celý den

Místo konání:
Výstaviště Lysá nad Labem

Mapa


Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

 

 

<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist