Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Teplovzdušné solární panely – řešení pro větrání, odvlhčování a temperování Vaší chaty či chalupy

Srp 1124 Autor: Komerční sdělení

Líbilo by se Vám přijet pokaždé do krásně provětrané chaty či chalupy? Již Vás nebaví po každém příjezdu na chalupu otvírat všechny okna, aby byl vzduch uvnitř svěží? Snadným řešením může být instalace teplovzdušného panelu, který Vám v dostatečné míře zajistí přísun čerstvého vzduchu. Právě větrání a odvlhčování jsou jeho hlavními funkcemi. A navíc, vháněný vzduch je temperovaný, takže vzduch se neochlazuje stejně, jako když otevřete okno a vytvoříte průvan.

teplovzdusny panelVelkou výhodou teplovzdušných solárních panelů je nezávislost na elektrickém připojení, k chodu potřebují pouze sluneční svit. Jsou bezúdržbové – jednou je namontujete a nemusíte se o ně dále starat.

Je vyzkoušené, že i v zimním období je množství slunečního svitu dostačující k uspokojujícím výsledkům. Jak je to možné? Jakmile se vzduch uvnitř domu, chaty, chalupy či sklepa vymění za čerstvý a vlhkost je vytlačena ven, trvá delší dobu, než se zde vlhkost začne opět usazovat. Je pravda, že v zimním období příspěvek na teplo není příliš pocitově znatelný, ale uvidíte ho na vyúčtování po topné sezóně. Suchý vzduch se totiž vytápí mnohem lépe než vzduch vlhký.

Právě v zimním období, při mrazivém slunečném počasí, je vzdušná vlhkost minimální a právě ta působí na Váš dům či chalupu jako lék proti vlhkosti a plísni.

A jak tyto panely fungují?

Dají se přirovnat k malému skleníku, ve kterém se ohřívá čerstvý vzduch. Vzduch se do panelu dostává přes zadní perforovanou stěnu a ventilátorem, umístěným na zadní straně panelu, je přetlakem vháněn dovnitř domu. Ventilátor je poháněn výhradně solárním článkem umístěným uvnitř panelu. Jakmile začnou na solární článek dopadat sluneční paprsky, spustí se i ventilátor.

panel na stresePanel lze jednoduše ovládat vypínačem či regulátorem, umístěným uvnitř v domě. Ve Vaší nepřítomnosti doporučujeme nechat panel vždy zapnutý. Po návratu Vás pak přivítá příjemný pocit čerstvého vzduchu. Teplovzdušné panely lze namontovat na zeď i na střechu. Montáž na zeď bývá jednodušší a i méně finančně nákladná, než instalace střešní. Panel umístěný na zeď je zcela bezúdržbový i v zimním období a tepelné ztráty u vzduchovodu jsou téměř nulové.

U montáže na střechu je výhodou optimálnější sklon vůči slunečním paprskům a většinou i větší flexibilita nastavení panelu směrem k jihu. Místo na střeše také bývá málokdy stíněné okolními domy či stromy. K montáži na střechu je třeba použít střešní sadu, která obsahuje vše potřebné, včetně stativu a průchodky. Montáž na zeď i na střechu zvládne průměrně zručný kutil sám.

Teplovzdušné solární panely se vyrábějí v několika velikostech a v různých barevných provedeních. Velikost panelu se vybírá dle Vašich potřeb, resp. dle velikosti domu a někdy i dle umístění vůči jihu. Pokud panel nelze umístit přímo na jih, lze ho umístit i na východní či západní stranu a neoptimální umístění vykompenzovat jeho velikostí. Životnost těchto panelů se udává 15-20 let.

Více informací a ceník naleznete na www.solarventi.cz

Fotogalerie-teplovzdušné panely

panel teplovzdusne panelypanel proti plisni

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

2 reakce na Teplovzdušné solární panely – řešení pro větrání, odvlhčování a temperování Vaší chaty či chalupy
Kategorie
<<Zář 2020>>
PÚSČPSN
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist