Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Školáci si užijí 16 dní volna

Lis 1927 Autor: Redakce

Pro mnohé z nich dobrá zpráva, pro rodiče až tolik ne, protože zásoby dovolené se tenčí. Letos navíc připadly podzimní prázdniny spolu se státním svátkem na pondělí až středu, takže mnoho základních a středních škol na zbytek týdne vyhlásilo ředitelské volno. Celý volný týden pak mnoho rodin využilo k zahraničním dovoleným, ať už prvním lyžovačkám, nebo naopak tripem do teplých krajin. Letos vedl Egypt a Spojené Arabské Emiráty.

vanocni akce s detmi

Vánoční prázdniny začnou v pondělí 23. prosince 2019 a skončí v pátek 3. ledna 2020. Do školy děti půjdou až v pondělí 6. ledna, takže si užijí celkem 16 dní volna včetně víkendu před vánočními prázdninami a po nich. Mateřské školky většinou fungují v omezené formě. Naopak Dětské skupiny a Mikrojesle, tedy provozy dotované dle denní docházky dětí, většinou fungují v podstatě i mezi svátky.

Zabavit děti na tak dlouhou dobu by neměl být problém, zejména, pokud pod stromeček dostaly nějaké indoorové aktivity, hry a hračky. Ovšem ani to není zárukou, že se děti rychle nezačnou nudit. Proto přinášíme několik tipů, kam s dětmi vyrazit během tak dlouhého volna.

Většina památek má přes zimu obvykle zavřeno, během vánočních svátků se ale dveře nejednoho hradu či zámku otevřou. Otevřeny bývají tradiční okruhy prohlídek, ale v prvé řadě vánoční výstavy a svátečně laděný program jako jsou živé betlémy, sváteční koncerty, mše, ochutnávky tradičních pokrmů a cukroví a podobně.

Výstavy Betlémů jsou po celé republice, neváhejte si vygooglit ten, který je k vám nejblíže. Nás zaujal třeba dřevěný Betlém na zámku v Mnichově Hradišti. Dřevěný malovaný betlém v životní velikosti od výtvarníka a loutkáře Františka Pešána, přístupný denně od 1. 12.2019 do 6. 1. 2020 od 10.00 do 16.00 hodin, sestavený ve freskami zdobené zahradní budově – Sala terreně, uprostřed zámecké zahrady.

betlem kam s detmi

Na hory nejen lyžovat

Lyžování je velmi oblíbenou kratochvíli pro malé i velké. Ovšem nejedná se zrovna o levný sport, ať už se bavíme o vybavení, ale také o skipasech, které jsou rok od roku na našich horách dražší a dražší. Zejména v inverzním počasí doporučujeme zajímavou procházku Ježíškovou cestou na Božím Daru v Krušných horách. Ježíškova cesta začíná před Infocentrem Boží Dar a je zcela zdarma. Absolvovat ji můžete pěšky (delší okruh táhněte děti na sáňkách), na běžkách nebo na kole.

jeziskova cesta v zime

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Lis 2019>>
PÚSČPSN
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
události
Spolupracujeme:
Odběr novinek


Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist