Internetový hobby magazín

Menu

Psi

Nejnovější články

Rodinný společník-Sibiřský husky

Zář 1313 Autor: Redakce

Toto plemeno bývalo psem kočovných Čukčů. Čukčové jsou kmen etnické skupiny Inuit z východní Sibiře. Bylo využíváno hlavně k zápřahu do saní, pasení sobů ale i jako hlídač. Tento pes byl nejlepším pracovním psem v takto drsných sibiřských podmínkách. Na Sibiři žili po dlouhá staletí v naprosté izolaci, do severní Ameriky se dostali až na počátku 20. století společně s lovci kožešin. V Americe se poté rychle stali šampiony v závodech psího spřežení. V dnešní době jsou i skvělými domácími společníky.

Vzhled

hnedy sibirsky huskyJejich lebka je klenutá, postupně se zužuje přes zřetelný čelní sklon k čenichu. Jejich mozkovna a nos je stejné délky. Oči jsou mandlového tvaru, šikmo posazené, modré nebo hnědé barvy. Často může být každé oko jinak barevné. Uši jsou středně velké, trojúhelníkové a velmi dobře osrstěné. Umístěné jsou vysoko a velmi blízko u sebe. Čenich je černý, játrový nebo růžový. Jeho barva velmi často odpovídá barvě srsti. Jeho tělo má hluboký hrudník a zcela rovný a svalnatý hřbet. Žebra jsou mírně klenutá. Přední končetiny má husky silné a rovné. Zadní končetiny má rovnoběžné a hodně svalnaté. Jeho tlapky jsou sevřené, osrstěné a oválné. Jeho polštářky jsou velice silné. Prsty jsou spojeny drobnou blánou. Ocas je hodně osrstěný. Když je husky v klidu anebo pracuje, je ocas svěšený, v pozornosti ocas překlápí na hřbet. Jeho srst má hustou podsadu, rovné a měkké pesíky. Zbarvení jeho srsti může být různé s neobvyklými znaky na hlavě. V kohoutku psi dosahují do výšky 53-60 cm, feny poté do výšky 51-56 cm. Jejich váha obvykle bývá okolo 15,5-28 kg. Průměrně se dožívají 13 let.

sibirsky huskyHusky potřebuje velké množství pohybu a vyhovovat mu bude i celoroční pobyt venku. Díky jeho velmi husté srsti nebude trpět zimou. Rozhodně se nehodí na městský život. Pečovat o srst se musí více hlavně v období línání, jinak je to celkem nenáročné plemeno. Obecně husky patří mezi velmi zdravá plemena.

Husky je mírumilovný rodinný společník

Husky je velmi milý, poslušný, ostražitý a vždy ochotný k práci. Je také celkem samostatný a dokáže se rozhodovat sám. Bohužel je to velmi špatný hlídač. Je pravda, že i jeho vzhled budí respekt, ale pokud by se zloděj odvážil dovnitř, husky by mu díky své mírumilovné povaze nikdy neublížil. Typický pro něj není ani štěkot, raději bude výt. Husky potřebuje velmi důslednou výchovu, která ale nesmí být v žádném případě násilná. Husky je velký milovník sportů a to převážně těch zimních.

sibirsky husky stene

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Srp 2020>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
události
Spolupracujeme:
Odběr novinek


Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist