Internetový hobby magazín

Menu

PR

Nejnovější články

Reiki – alternativní medicína

Bře 1421 Autor: Redakce

terapie reikiReiki je starobylou alternativní léčebnou metodou (je stará tisíce let), pocházející z východní filosofie – domovskou zemí je pravděpodobně Japonsko. Reiki léčí prakticky všechny choroby. Děje se tak díky otevírání energetických drah a čaker, což jsou energetické vstupy do těla. Jestli chcete mít schopnost léčit sebe i své okolí, dosáhnout duševní harmonie a fyzického zdraví, metoda reiki si vás jistě získá.

Jak reiki funguje?

Jak již bylo naznačeno, reiki funguje pomocí energie, která je všude kolem nás. Metoda předpokládá existenci zejména lidské aury, což je duchovní pole člověka, díky které komunikujeme s energií okolo nás. Pokud dokážeme otevřít své energetické dráhy, jsme schopni energii přijímat z okolí nebo předávat těm, kteří ji mají nedostatek. Pokud jsou naše čakry a dráhy v rovnováze s okolím, energie proudí bez překážek, proto je člověk zdravý. Tato dá se říci vesmírná energie je schopna uvolňovat naše vnitřní blokády. Ty způsobují naše psychické i fyzické problémy. Reiki se používá zejména na léčbu chronických onemocnění.

Stupně reiki

usui-reiki-mistr-ucitelExistují čtyři základní stupně zasvěcení do reiki. První je kontaktní stupeň, který pokračuje přes léčení dálkové až po 4. stupeň, kde se léčitel stává mistrem a může zasvěcovat vlastní žáky.

Žák prvního stupně pomáhá fyzickým kontaktem. Žák tohoto stupně může léčit i sám sebe. Jeho ruce fungují jako spojovací drát mezi léčitelovou energií a energií klienta. Léčitelova energie proudí skrze dlaně a sama si vyhledá v těle pacienta místo, kde je nejvíce potřebná (tedy tam, kde jí je aktuálně nejméně). Nezáleží tedy na místě přiložení dlaní.

Žák druhého stupně je schopen energií působit na dálku, tedy například přes celou zemi, ale vzdálenost není nijak omezena. Dokonce je možné energii zasílat do minulosti nebo budoucnosti. Žáci se učí symboly, které zesilují účinnost metody reiki.

Třetím stupněm (neboli stupněm III. A) je takový, kdy se adept reiki stává schopným ještě více vysílat energii. Nazývá se mistr reiki léčitel. Samotný léčitel se neochuzuje o svou energii reiki, jelikož je na ni stále naladěn a má jí tedy neomezeně. Pouze pomáhá ostatním.

Posledním nazvaným stupněm je čtvrtý, neboli III. B, kdy se člověk zasvětí v mistra reiki učitele. Takovýto léčitel vyučuje vlastní žáky v tomto umění. Dalšími stupni jsou velmistrovské stupně reiki 5. až 14.

Reiki z vědeckého hlediska

Při zkoumání mozkové aktivity při provozování umění reiki byla údajně zjištěna synchronizace mozkových vln na hladině alfa. Tyto magnetické pulzy se dají změřit, protože fungují na frekvenci podobné mozkovým vlnám. Výzkum ukázal, že aktivita biomagnetického pole léčitele provozujícího reiki je až 1000× zvýšena oproti normálnímu stavu.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

 
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist