Internetový hobby magazín

Menu

Vaření

Nejnovější články

Regenerace vlasů pomocí přírody

Zář 1529 Autor: Renata Petříčková

vlasy blond tmavePříroda poskytuje docela příjemně nepřeberné množství způsobů, jak si dodat vlasům objem, lesk a ozdravit jejich vzhled. Některé metody jsou jednoduché a velmi účinné. Od bylinek, masáží, tak po po oleje nebo jen prosté několikaminutové setrvání v předklonu. Možností je mnoho! Takže jak ulevit namáhaným, třepivým a padajícím vlasům? Buďte na ně v první řadě něžní.

Pokud to jde, vyhněte se chemickým zásahům jako je barvení či trvalá. Barvy volte ty nejvíce šetrné, šamponové, pěnové, bez amoniaku nebo pouze přelivy a dočasné barvy. Dobarvujete-li kořínky, tak pouze vlasy u kořínků a už nenanášejte zbytek barvy na ostatní vlasy. Ty jsou přece už obarvené od minula. Šetřící režim notně umocní naše přírodní snažení se o lepší, krásnější a zdravější vlasy.

olej v misceRicinový olej – má hojivé a regenerační účinky a o jeho zázračném působení na růst řas toho již bylo napsáno stohy. Můžete ho vyzkoušet také na vlasy. Protože je velmi hustý, je vhodné ho pro použití na pokožku hlavy a vlasy ředit jiný olejem (olivový nebo rozehřátý kokosový).  Zábal z ricinového oleje oživuje pokožku hlavy, stimuluje růst vlasů a dodává jim na hladkosti. Pravdou ale je, že na vymytí tohoto silného hutného oleje budete potřebovat poté více času.

Žloutek, olivový olej – skvělá vlasová maska, která zároveň čistí pokožku hlavu je kombinace žloutků doplněná o kapičku olivového oleje. Svým účinkem se vyrovná drahým regeneračním maskám z kadeřnictví. Olivový olej můžete nahradit i nějakým aromatickým olejíčkem, protože vůně žloutků nemusí být každému příjemná a i po důkladném vymytí se nějakou dobu odér syrových vajec může kolem vlasů šířit. Jednoduchost použití a brilantní výsledek žloutkové masky, ale staví právě tuto regenerační přírodní metodu na jedno z prvních míst!

vlasy kosmetikaZábal z henny – regenerační henna je také starou známou. Při správném použití nebarví vlasy, pouze je obaluje filmem a posílí tak vlasový stvol a i v pokožce hlavy vyživí cibulky, které pečlivě vyčistí. Zbavuje také lupů a zánětlivých ložisek, případně hojí drobné oděrky a ranky. Dodá vlasům lesk, pružnost a objem. Pozor ale na kombinaci s chemickými barvami, s těmi si ani regenerační henna nerozumí a mezi aplikacemi obojího by měl být časový odstup alespoň 6 týdnů.

Masáž, nejlépe v předklonu – tip číslo jedna! Můžete použít cokoliv, kokosový olej nebo vaječný žloutek či bylinný výluh, ale důležitý je způsob aplikace. Několik minut denně v předklonu báječně vyživí vlasové kořínky

Přeslička rolní a kopřiva dvoudomá – přeslička posiluje vlasy díky vysokému obsahu křemíku, který stimuluje růst vlasů. Přesličkový čaj necháme vychladnout a poté tekutinu vmasírujeme do pokožky hlavy. Případně můžeme použít i alkoholové výluhy, ale jen v případě, že vám pokožka hlavy dobře snáší lihové roztoky a nereaguje šupinatostí a pálením. Kopřiva podobně jako přeslička stimuluje růst nových vlasů a zabraňuje padání. Po pravidelném přeléváním vlasů kopřivovým výluhem nebo odvarem budou vlasy hebké a lesklé a na povrchu vyhlazené.

mlady kokosKokosový olej – regeneruje přesušené vlasy, ve formě 20 až 30 minutové masky vyhlazuje povrch vlasů. Díky své molekulové struktuře je to jeden z mála olejů, který proniká hluboko do vlasů. Ale pozor, pouze do vlhkých vlasů. Znatelně tedy okamžitě vyhlazuje povrch vlasů i v případě, že si jen lehce naolejovanými prsty přejedete po umytých vlasech jako náhražku kondicionéru.

TIP PRO: Lupy, suchá a svědící pokožka – většinou toto podráždění způsobuje nevhodný šampon, který příliš odmašťuje a pokožka se nestíhá regenerovat nebo množení plísní na pokožce hlavy. Oboje dobře vyřeší právě kokosový olej, který má i antimykotické účinky. Stačí po umytí do vlhké pokožky vmasírovat na konečcích prstů kokosový olej a nechat do rána. Ráno smýt jemným šamponem a toto opakovat jednou za několik dnů. Po pár aplikacích uvidíte znatelný rozdíl.

Aloe vera

aloe veraI gel nebo šťáva z aloe vera vmasírovaná do pokožky hlavy a do samotných vlasů dělá divy. Zvlhčuje, takže vlasy jsou odolnější a nevysušují se. Ozdraví také pokožku hlavy, protože šťáva je plná přírodních enzymů a aminokyselin, které zničí plísně a jinou neplechu na pokožce hlavy. Zastánci no shampoo metody si gelem z aloe vera (v kombinaci třeba se žloutkem) vlasy myjí jako náhražkou za šampon. Výhodou je, že poté již nepotřebujete žádnou další regeneraci a vlasy jsou dokonale vyčištěné, nikoliv však přesušené. Enzymy v aloe vera totiž uvolňují odumřelé buňky čistí tak vlasové folikuly, ke kterým se potom může účinněji dostávat výživa.

Ovesný výluh

Výluh z ovesných vloček je další báječnou regenerační metodou pro vlasy i pokožku hlavy.  Díky vysokému obsahu vitamínu B1 a extrémnímu obsahu minerálů typu mangan, selen, hořčík a další, výborně vyživuje pokožku hlavy, uklidňuje podráždění, ekzémy, lupénku, lupy nebo jen svědící a problémovou pokožku.  Následně se snižuje i vypadávání vlasů a zlepšuje se jejich kvalita.

Mohlo by vás zajímat: Mytí vlasů žitnou moukou

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2023>>
PÚSČPSN
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist