Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Přírodní motivy všude, kam se podíváš

Lis 1418 Autor: Komerční sdělení

Návrat k přírodě je velmi moderní. Pokud se tedy chystáte vyzdobit interiér na vánoční svátky, vězte, že letos frčí přírodní dekorace, šišky, bílá barva a jakoby ojíněný nebo zasněžený styl. To stejné platí i pro zařizování domácnosti.

retro keramika soukupRekonstruujete, nebo vás už zkrátka nebaví starý vzhled domácnosti? Pokud hledáte inspiraci pro nový domov, tak je právě ta správná doba, kdy se poohlédnout po aktuálních trendech. Výrobci obkladů a dlažeb již pravidelně na podzim představují na veletrhu Cersaie v Bologni novinky pro nadcházející rok a ani letos tomu nebylo jinak. Příští sezónu podle nich ovládnou dva hlavní směry − návrat k přírodě a retro styl. Nové dekory, barvy a tvary zařadila do sortimentu také Keramika Soukup, která novinky nabídne ve svých prodejnách.

„Příští rok bude opět ve znamení přírodního ztvárnění keramických obkladů a dlažeb, kterému i nadále dominují imitace dřeva a kamene. Stále oblíbené jsou velké formáty − počínajíc rozměrem 60 x 60 cm až po 300 x 150 cm. Stejně jako v minulé sezóně se i v té nadcházející můžeme těšit z nikdy nestárnoucího retra, které nás zanese zpátky do 20. a 30. let minulého století,“ shrnuje hlavní trendy pro rok 2015 Jana Soukup Líkařová, manažerka strategického nákupu a marketingu Keramiky Soukup.

Přírodní motivy neztrácí na oblíbenosti

Příroda je pro nadcházející rok opět velkou inspirací. Její motivy navrací do interiérů přirozenost a lidé se v její přítomnosti cítí příjemně. I proto je design dřeva a kamene hlavním prvkem objevujícím se na obkladech a dlažbách. „Imitace přírodních materiálů neustále přitahuje pozornost. Letošní ročník veletrhu Cersaie na poli podlah naprosto ovládl motiv kamene. Asi největší novinku v jeho ztvárnění představila keramička Marazzi, která imitaci těch nejvzácnějších nabídne v sérii Mystone. Konkrétně jde o dlažby Pietra di Vals či Gris Fleury. Všechny ve formátu od 30 x 60 cm až po 60 x 120 cm,“ uvádí Jana Soukup Líkařová.

Skutečný mramor nebo keramická dlažba? V sérii Evolutionmarble prodávané ve formátech 32,5 x 97,7 cm, 60 x 60 cm a 30 x 60 cm to téměř nepoznáte.

mozaika soukupNestárnoucí mozaiky

„Většinu sérií doplňují mozaiky. Ať už v imitaci kamene, mramoru nebo v podobě skleněné mozaiky. Ty skleněné již tradičně představila španělská keramička Vidrepur, která letos uvedla na trh velmi originální série vhodné do jakéhokoli interiéru. Použít se dají do kuchyní i koupelen, ale dobře vypadají také třeba ve wellness studiích,“ říká Jana Soukup Líkařová.

Čím větší, tím víc trendy

Veletrh v Bologni se vyznačoval velkou pestrostí různých formátů obkladů a dlažeb, ale jednoznačně dominovaly velké rozměry. Po loňském představení vzbudily velkoformátové dlažby 300 x 150 cm velký zájem, proto se do popředí zájmu dostávají i pro nadcházející rok.

Retro ovládají šestiúhelníky

retro obklady soukupŠestiúhelníky patří ke znovuzrozeným prvkům. Podlahy pokryté rozmanitými vzory navozují pocit hravosti a osobitosti. Při pokládce mohou kreativní jedinci popustit uzdu fantazii a vytvořit si tak vlastní originál. Ti, kteří upřednostňují jednobarevné plochy, jistě uvítají série, které plní střídmější barevné požadavky, avšak díky šestiúhelnému tvaru nepůsobí nikdy nudně.

Hravá série Terra od výrobce Marca Corona vtáhne do atmosféry 20. – 30. let minulého století. Nabízí pestrou škálu šestiúhelníků a formátů 20 x 20 cm, které v posledních letech zažívají v pojetí retro stylu comeback. Šestiúhelníky jsou nejčastěji prezentovány ve formátu 20 x 20, 25 x 25, 30 x 30, ale i ve formátu 60 x 60 cm. V nabídce Keramiky Soukup od ledna 2015.

„Keramička Marca Corona představila projekt 1741, ve kterém se vrací k dobám minulým. Těm dává nový plášť, který sluší celému interiéru. Použití retro obkladů a dlažeb však musí být promyšlené, aby nedocházelo k nevkusným kombinacím. Pozor například na kombinace s ultra moderními prvky,“ radí Jana Soukup Líkařová.

Retro do svého programu opět zahrnula i španělská keramička Peronda, a to rozšířením známé série FS.

Od jemných barev až po ty syté

moderni obklady soukup„Barevné trendy pro rok 2015 ovládly jemně pudrové barvy, jako je béžová, starorůžová, jemně žlutá nebo lehce zelená. Jejich kombinace jsou velmi příjemné, v interiéru navozují klid a pohodu. Vhodně se dají doplnit také imitacemi dřeva, které celkový vzhled posunou až do roviny elegance,“ popisuje Jana Soukup Líkařová.

Na druhé straně se objevují série, kde dominují více syté odstíny barev, jako je nebesky modrá nebo temně červená. „Výrazné barvy by neměly ovládnout celou koupelnu. Bohatě postačí, když budou dominovat jedné ze stěn, nebo zvýrazní oblast sprchového koutu či vany. Zbytek místnosti by pak měl být v decentním duchu. Vhodné je použít doplňky a dekorace ladící s dominantní barvou, ovšem opět jen ve střídmém množství,“ doporučuje Jana Soukup Líkařová.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist