Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Přezimování jezírka aneb co s jezírkem na podzim?

Říj 1320 Autor: Aneta Skotníková

jezirko na podzimJezírka dodávají našim zahradám jistý střed, dominantu, ale také zaručenou zajímavost, která na první pohled upoutá. Abychom se i na jaře, kdy se zahrada, vše zelené i živé probudí, mohli kochat naší malou vodní plochou a životem v ní, je třeba jezírko kvalitně zazimovat.

Rtuť teploměru stálé klesá a to znamená, že ryby už méně přijímají potravu, proto je důležité snížit dávku krmení, abychom zbytečně neznečišťovali vodu. Krmit je přestaneme při teplotě vody okolo 10°C. Mnoho lidí se ale chová naprosto opačně, kdy se snaží na zimu ryby „zakrmit“. Tím ale docílíte maximálně rychle se kazící vodu.

Abychom rybám umožnili opravdu pohodové přezimování, aplikujeme místo přebytku potravy biologický přípravek BIOSIL. Nejen díky obsahu rašeliny a ječmene udrží vaše jezírko zdravé a podpoří jeho biorovnováhu. Enzymy udržují správný koloběh živin. Huminové látky podporují růst a květy rostlin a vaše rybky budou jasněji barevné a beze stresu.

Postarat se musíme i o rostliny a přebytečnou biomasu

pripravek na rasyVodní rostliny bychom měli sestříhat 5 cm nad vodní hladinu. Dále je důležité odstranit popadané listí a další biomasu, která nemá v jezírku co dělat. V dnešní době už jezírko v žádném případě nemusíte vypouštět a ze dna přebytečné bahno a spadané listí odstraňovat. Skvělým pomocníkem nám bude přípravek NA ŘASY – kontakt, který na hladinu vyzvedne vše, co tam být nemá, tedy nejen listí, ale i řasy, bahno a další… snadněji tak nečistoty vylovíme. Navíc dodá vodě potřebný kyslík. Ale i pokud se rozhodnete vysát dno jezírka od deritu, můžeme tento výrobek použít k dočištění.

Jezírko pod ledem

baenzy na zimuProč je potřeba jezírko na podzim vyčistit? Často se totiž stává, že pod zamrzlou hladinou se z organických nečistot vytvářejí plyny, například metan, sirovodík (správně sulfan) a čpavek, které jsou pro ryby toxické. Nejlepší, co můžete udělat je, snížit organický obsah na minimum. Docílíte toho nejen co nejlepším vyčištěním, ale také bakteriemi, které nežádaný materiál rozloží a spotřebují. Díky přípravku BAENZY – na zimu to bude hračka. A právě nyní, je ta nejvhodnější dobu pro jeho použití. Půl kilové balení je určeno pro jezero o objemu 20 kubíků vody. Až hladina zamrzne, vytvořte otvor, jímž budou vycházet plyny.

Polovina října už je zdárně za námi, a proto je nejvyšší čas se vrhnout na naše vodní plochy v zahradách. Jestli na jaře nechcete sčítat škody, začněte ještě dnes.

Více o všech zmiňovaných výrobcích se dozvíte na jezirka-vodnar.cz

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Pro 2023>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist