Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Polymerová bazénová dezinfekce – ochrana bez rizika

Kvě 1123 Autor: guapex.cz

bazenNepříjemný zápach chlóru, pálení očí a vyrážky – i to může provázet koupání v bazénu ošetřovaném chlorovou dezinfekcí. Chlor je agresivní plyn, přesto je dezinfekce na jeho bázi nejvyužívanější technologií úpravy bazénové vody. Ve Spojených státech, Velké Británii, Francii, Španělsku nebo Německu se ale dostává do popředí moderní bezchlorová dezinfekce bazénů a tento trend se objevuje i v České republice.

Možná rizika chloru

Chlor, ač ničí bakterie a má oxidační účinky, není pro bazénovou vodu právě ideálním dezinfekčním prostředkem. V reakci s organickými sloučeninami (pot, moč, organické nečistoty) vytváří takzvaný vázaný chlor, který způsobuje podráždění, alergie, ale také charakteristický nepříjemný chlorový zápach. Kromě negativních vlivů na lidské zdraví chlor ničí povrch bazénů a způsobuje korozi nerezových součástí. Naštěstí se na trhu objevila vhodná alternativa – bezchlorová bazénová chemie na bázi polymerů.

Možností bezchlorové dezinfekce bazénové vody existuje víc – například UV lampa, ozon nebo dezinfekční přípravky na bázi kyslíku. Ani jedna z těchto alternativ ale nemá komplexní účinky, některé jsou navíc pro člověka nebezpečné. Jako nejvhodnější se tedy jeví právě polymerová dezinfekce, která je v České republice k dostání pod značkou GUAA.

Polymerová dezinfekce – světlá budoucnost bazénů

Voda ošetřovaná polymerovou dezinfekcí je vhodná pro alergiky, astmatiky, ekzematiky a je ideální pro děti, protože přípravky neobsahují škodlivé látky jako fenoly, estery nebo kyseliny a mají neutrální pH 7. Bezchlorová chemie je také šetrnější k bazénu, protože nezpůsobuje korozi kovových částí. Přípravky značky GUAA se zařadily mezi nejvhodnější prostředky k udržení čisté a kvalitní vody v bazénu. Zejména díky poměru kvalita/cena, ale také dobrou dostupností pro spotřebitele a uživatelským komfortem – kompletní sada pro ošetření bazénové vody je k dostání v jedné krabici.

Bezpečně i v dětském bazénku

detsky bazenek

Výrobci bezchlorové polymerové bazénové dezinfekce mají vynikající zkušenosti s aplikací přípravků GUAA jak do domácích bazénů, tak vířivek. Přípravky GUAA jsou dokonce vhodné i pro dezinfekci vody v malých dětských nafukovacích bazéncích. V případě těchto bazénků rodiče často riziko nedezinfikované vody podceňují, ale bakterie se zde množí také, a proto je opravdu potřeba vodu dezinfikovat. Těžko do malého bazénku svému dítěti budete lít chlorovou dezinfekci, proto je nejlepší použít polymerový prostředek GUAA Junior.

Pro spotřebitele, kteří už nechtějí používat nepříjemně zapáchající a škodlivý chlor, jsou přípravky GUAA skvělou alternativou. Koupání ve vodě ošetřené přípravky bez chloru je koupání bez rizika. Produkty GUAA je možné zakoupit na adrese www.bez-chloru.cz.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

2 reakce na Polymerová bazénová dezinfekce – ochrana bez rizika
  • Martina 26.1.2021 (17:39)

    Ano, kupujeme jedině bezchlorovou desinfekci do bazénu, už kvůli alergii našeho syna na chlor.

  • Franta 27.2.2015 (12:35)

    Vodu pravidelně čistíme tabletama 5v1 od Joki. Voda je dlouho čistá a dezinfikovaná. Hlavně, když jsou ve vodě děti, tak na to dbáme.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist