Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Podzimní lucerny-jednoduchá efektní dekorace

svitilny z listiVenku se začíná ochlazovat, přichází sychravé počasí a dny se začaly bez kompromisu krátit. Podzim je v plném proudu. Vstupujeme do období dlouhých chladných večerů a brzkého stmívání. Práce na zahrádce se už chýlí ke svému konci a lidé se pomalu začínají věnovat pracem ve svých domovech. Nastalo období, jako stvořené pro domácí kutily a kreativní jedince. Určitě si každý z vás vzpomene, že během roku odložil nějakou svou práci na zimní období, na období, až se nebudeme moci věnovat pracem venku.

Podzim je podle mě jedno z nejkrásnějších období roku. Příroda vykresluje krajinu naší země v úžasných odstínech. Barevnost podzimních listů láká nejen k procházkám po vybarvené okolní krajině, ale také k tomu mít trochu této podzimní barevnosti doma. Listy jsou ideálním produktem přírody, který má velkou škálu využití jako dekorace. Tak proč si tuto krásu nepřinést i domů? Je příjemné strávit večer v romantické atmosféře se zapálenou svíčkou a šálkem chutného čaje.

CO BUDETE POTŘEBOVATsvitilny z listi

  • Zavařovací sklenici
  • Barevné listí
  • Žehličku
  • Starou látku
  • Nůžky
  • Tyčinkové lepidlo
  • Svíčku

POSTUP VÝROBY

Zpříjemněte si den a vydejte se na procházku do nedalekého lesa, nebo na vaše oblíbené místo, o němž víte, že v jehož okolí se nachází javorové listy. Během procházky sbírejte co nejbarevnější popadané listí různých velikostí. Budou se vám hodit jak velké tak úplně malinké lístky. Doma je rozprostřete na papír a nechte pár hodin proschnout. Nejlépe do druhého dne. Než listy proschnou, můžete si dobu čekání zkrátit hledáním vhodné sklenice a jejímu důkladnému vyčištění.

Když se listy začnou postupným usycháním kroutit, je ideální čas na pokračování v naší výrobě. Polosuché listy vyžehlíme každý zvlášť žehličkou, dokud nejsou úplně hladké. Aby se nám na žehličku listy nepřipekly, je dobré je žehlit přes starý kus látky. Já mám doma schovanou jednu starou žehličku, která mi slouží na podobné kutilské tvoření, proto listy přes látku nežehlím. Listy je potřeba přežehlit několikrát z obou stran, tak aby byly zcela suché a nekroutily se.

svitilny z listi

Vyžehlené listy zbavíme stonku

svitilny z listi

Bez stonku se vám budou velké listy lépe lepit. U malých listů můžeme stonek nechat. Hladké suché listy lepíme za pomoci lepidla v tyčce přímo na sklenici. Pokud chceme dosáhnout co největší škály barevných odstínů, lepte listy tak, aby se jejich kraje překrývaly. Naopak velmi efektně působí, když v některých místech nalepíte do prázdného prostoru pouze malý lístek.

Poznámka:

Listy nalepené lepidlem v tyčce nepřilepí list natrvalo. Jelikož ráda vytvářím různé sezónní svítilny, přidělávám listy tímto nestálým lepidlem, které lze jednoduše vodou smýt. Pokud však chcete, aby vám svítilny zůstaly natrvalo, stačí listy „zakonzervovat“ lepidlem Herkules. To uděláte snadno tak, že za pomoci houbičky na nádobí budete přes listy tupovat lepidlo ve slabé vrstvě. Pokud budete lepidlem tupovat i prázdná místa, svítilna dostane matný vzhled a bude působit, jako když právě vyjela z výrobní linky. Pak už jen necháme sklenici zaschnout do druhého dne a svítilna je na světě.

svitilny z listi

Tento návod na vlastnoručně vyrobenou svítilnu je velmi jednoduchý a tak nabízí ideální možnost jak strávit hezké kutilské odpoledne s dětmi. Podpoříte tak jejich kreativitu a určitě si společně užijete spoustu zábavy.

svitilny z listi

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist