Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Ochrana před přízemními mrazíky

Kvě 1328 Autor: Aneta Skotníková

prizemni mrazikyI v těchto dnech, respektive nocích, se na některých místech v republice můžeme setkat s přízemními mrazíky. Kde příroda nestačí, musí zasáhnout člověk. Je hned několik způsobů, jak se mrazivému nepříteli bránit.

Jestli se už počátkem jara těšíte na pěstování zeleniny a okrasných rostlin a nechcete, aby vám mráz vaše plány zhatil, nejlepší volbou je skleník nebo fóliovník. Skleníky mohou být i z plastu. Mají skvělé izolační vlastnosti, nízkou hmotnost a jsou odolné vůči rozbití. Fóliovníky jsou levnější a jejich praktičnost spočívá v jejich možnosti přesunu.

U rostlin vyššího vzrůstu byste se zmrzlíků bát neměli. Pokud se nízkých rostlin nechcete vzdát, dejte přednost těm, kterým mráz nevadí. Například macešky.

pomrzle rostlinyRostliny, které máte v truhlíkách, nebo jsou jinak snadno přenositelné, přes noc raději uchovejte v teple domova. Předejdete tak smutnému pohledu na spálené rostliny a vyčítání si, proč jste je neuklidili včas.

Zeleninu a rostlinky, které máte v záhonech či na skalkách, můžeme jednoduše přikrýt folií nebo netkanou textilií. Další možností je ochrana jednotlivých kusů. Stačí je přikrýt půlkami pet lahví, sklenicemi nebo lepenkovými či papírovými krabicemi.

Pokud se vám stane, že se po vašem záhonu prohnal mráz a zničil nadzemní část rostliny, měli byste celou rostlinu odstranit. Předejdete tak vzniku plísním.

pripravek proti vymrzani rostlinChemií proti mrazu?

Nechcete sílů mrazíků podcenit a bránit se proti nim, jak nejvíce to jde? Obrátit se také můžete na chemické přípravky. Skvělým tipem je KP proti vymrzání rostlin.

Je určen pro trvalky, skalničky, konifery, ale i pro zeleninu a dřeviny. Přípravek zvyšuje odolnost proti mrazům a suchu. Jeho účinnost je až 9 měsíců. Dále zvyšuje činnost půdní mikroflóry, vitalitu a celkový zdravotní stav rostlin. Dokáže rostlinu zásobovat vodou, i když je půda vyschlá. V neposlední řadě podporuje růst. Přípravek aplikujeme zálivkou ke kořenům rostlin.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Lis 2020>>
PÚSČPSN
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist