Internetový hobby magazín

Menu

Vaření

Nejnovější články

Návod na výrobu domácích léčivých sirupů…

Čvn 1629 Autor: Redakce

…potřeba jsou jen 2 ingredience!

Příroda je mocný lékař. Nabízí mnoho bylin a dalších rostlin, které obsahují cenné vitamíny, minerální látky, esenciální mastné kyseliny a další látky. S jejich pomocí lze vyřešit celou řadu problémů bez toho, aniž byste museli vaše tělo zatěžovat „chemickými léky“. Naučte se, jak si udělat domácí sirup z jakékoliv bylinky. Jde to snadno a rychle!

sirup lecivy

Univerzální postup na výrobu domácího sirupu

sirup rymovnikK výrobě budete vždy potřebovat dostatečné množství čerstvých bylinek a cukru (nejlépe rafinovaného). Skvělý je i třtinový nebo kokosový cukr, oba dodají sirupu netradiční chuť. Bylinky a cukr si připravte v poměru 2:1. Tedy například na 500 g bylinek 250 g cukru. Bylinky je třeba omýt, zbavit nečistot a hmyzu. Následně se musí osušit. Nyní si připravte čistou sklenici. Lze použít sklenice se zaklapávacím víčkem, vhodné jsou i klasické sklenice od majonézy apod. Postupně skládejte vrstvu bylinek a zasypte cukrem. Dbejte na to, aby vrstvy byly stejné. Je třeba si vrstvení rozvrhnout tak, aby poslední byla vrstva cukru. Jakmile je sklenice plná, uzavřete ji, dejte na chladné tmavé místo. Za 3 až 4 týdny se vytvoří sirup. Skladujte ho v lednici.

2 tipy na léčivé sirupy

1. Jitrocelový sirup

jitrocel kvetJitrocel je bylinka, která roste téměř všude. Je bohatý na vitamín C a od pradávna se používá k léčbě ran. Jitrocelový sirup pomáhá při kašli, protože uvolňuje hleny, pomáhá při zánětech a také při trávicích problémech. Jitrocelový sirup užívejte preventivně (stačí jedna lžička denně), při nemoci zvyšte dávku na 3 lžičky denně.

2. Smrkový sirup

Úžasný na chuť a skvělý pomocník při mnoha potížích je sirup z mladých smrkových výhonků. Musíte je stihnout sebrat dříve, než budou delší než 5 cm. Dokáže mírnit kašel, pomáhá při revmatismu, ulevuje při bolesti svalů a kloubů.

smrk mlade vyhonky

Z čeho ještě?

Domácí sirup si lze připravit de facto z jakékoliv bylinky. Doporučujeme: Levanduli, meduňku a lipový květ, které se sbírají právě nyní.

levandulovy sirup

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist