Internetový hobby magazín

Menu

Články

Nejnovější články

Ludmila Dušková

Lis 0919 Autor: Redakce

Ing Ludmila Dušková škůdci a choroby rostlin novinky v osivechLudmila Dušková se narodila v roce 1953, vystudovala vysokou školu, působila jako pedagožka a zahrádkářská poradkyně.  Od roku 1983 až do současnosti zaměstnána v oboru semenářství, nyní je jednatelkou společnosti Sempra a Semena Vaněk, spol. s r. o.  Jablka nepadla daleko od stromu, její 2 děti také vystudovaly vysokou školu-zahradnický obor.

Ing. Ludmila Dušková se rovněž nemálo zasloužila o popularitu zahradničení a flóry vůbec. Je častým hostem rozhlasových i televizních pořadů, stejně jako moderátorkou odborných diskuzí při doprovodných programech veletrhů a výstav. Její specializací jsou časté choroby a škůdci rostlin a novinky v sortimentu osiv zeleniny a květin.

Paní inženýrka je zahradní specialistka z Vaňkova semenářství v Praze a potvrzuje současný trend: „Rekreační zahradníci už dávno nepěstují květák ani kapustu. Stále se ale vyplácí pěstování lilkovitých plodin, mrkve a jahod. Hodně roste obliba pěstování brambor, pro něž stačí vyhradit i jen pár řádků. Nežli začnete sázet, vypracujte si sadební a osevní plán – s ohledem na loňské plodiny – a dobře připravte půdu.“.

autorka Ludmila Dušková kniha pěstujeme jahody jakLudmila Dušková je autorkou mnoha autorka Ludmila Dušková ochrana rostlinlaických i odborných publikací jako například: Pěstujeme jahody nebo nová publikace Ochrana rostlin z edice Česká zahrada, která je průřezem nejznámějších škůdců a nejčastějších onemocnění u nás pěstovaných rostlin. Tuto publikaci ocení zejména zahrádkáři, drobní a střední pěstitelé, ale stejně tak může být i dobrou učební pomůckou pro studenty zahradnických škol a učilišť.

Kniha je rozdělena do čtyř základních kapitol týkajících se ochrany rostlin v zeleninové, v ovocné a v okrasné zahradě a ve sklenících, fóliovnících a v bytech. Kniha je postavena na dlouholetých zkušeností s diagnostikou a bojím proti chorobám, škůdců a plísním. Součástí je i návrh optimálního řešení v boji s těmito nemilými průvodci každého pěstitele. Každá kapitola je rozšířena o možnosti využití predátorů jako biologické ochrany, která se naštěstí dostává v poslední době do popředí zájmu pěstitelů. Každý z nás by totiž krom zemědělce a pěstitele, měl být i trochu ekologem.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

46 reakcí na Ludmila Dušková
  • Jarka Nováková 13.2.2014 (20:29)

    Milá paní Dušková ,mám prosbu .Máme fenku vlčáka .Je vhodné dávat od ní exkrementy do kompostu. Děkuji za odpověď ráda Vás a pana Větvičku a kopřivu sleduji a obdivuji Vaše znalosti. Jarka

  • Petra Lebrová 15.9.2013 (15:31)

    Dobrý den paní Dušková koukala jsem na receptář kde jste mluvila o orchideích a zajímalo by mne toto: já používám hnojivo ve spreji a vy jste říkala že vy máte vyzkoušeno k tomu ještě přidávat tyčinkové mohu tedy i když je hnojím takto ho přidávat? Děkuji za radu

  • Jindřiška Nováková 20.7.2013 (18:26)

    Dobrý den,
    prosím o radu. Kde bych mohla zakoupit postikovač s tyčkou a bílým kloboučkem ?
    Nelze nikde sehnat.Bylo to přání mé mamky k 70tinám.
    Děkuji za odpověď.
    Krásný den Jindřiška Nováková

  • Němec Zdeněk 18.1.2013 (17:27)

    Dobrý den paní Dušková,
    obracím se na Vás s prosbou o radu. Dnes ve vysílání ČR 2 jsem od Vás slyšel radu na likvidaci mšice u rozmarýnu výluhem cibule a česneku. Prosím o sdělení, zda je možno tento výluh použít na mšici u paprik a v jaké koncentraci.
    Děkuji Vám
    Zdeněk Němec

  • Věra 18.1.2013 (11:10)

    Dobrý den paní inženýrko,
    na spodní části listů citroníku se objevují pod lupou viditelné bělavé oválné útvary, hlavně podél řapíku, na ploše listu i nepatrené tmavé, některý list je na povrchu lepkavý a kroutí se. Protože má citroník plody, nerada bych použila agresivní postřik, zatím jsem listy mechanicky otírala hadříkem navlhčeným ve vodě s jarem. Zlepšilo se, ale myslím, že tudy cesta nevede.
    Děkuji za radu.

  • Radim 15.1.2013 (11:38)

    Dobrý den,
    chtěl bych poprosit paní Duškovou, jestli by mi nesdělila jméno rostliny, která dokáže znecitlivět pusu. Slyšel jsem ji na ČR rozhlase. Mám jít k zubaři se zánětem nervu.

    Děkuiji
    Radim

  • Monika 15.10.2012 (14:07)

    Dobrý den,
    obracím se na Vás s prosbou o radu. V průběhu září jsem zasadila dostatečně hluboko cibulky lilií. Zřejmě díky pěknému počasí v září jsou dnes bohužel již 10 cm nad zemí. Bojím se zimy, aby mi nezmrzly. Co s nimi udělat? Prosím poraďte. Děkuji. S Pozdravem Monika

  • Petr Netopilík 28.6.2012 (20:10)

    Dobrý den,
    prosím o radu ohledně skvrnitosti paprik.Děkuji.

  • Knotková M. 27.6.2012 (17:34)

    Prosím recept na postřik na mšice / byla to cibule a česnek/. nevím v jakém poměru a jak dlouhu se nechává stát. Děkuji.

  • Dagmar Mesenská 19.4.2012 (09:23)

    Dobrý den,

    prosím o radu, kde je možné v Praze zakoupit sazečku cibule Sttugart a Carmen. Děkuji

 
<<Úno 2023>>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist