Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Léčivá síla rakytníku

Pro 1014 Autor: Komerční sdělení

rakytníkMáte problémy s oběhovým systémem, se zažíváním nebo s lámavostí vlasů? Trápí Vás časté nachlazení?

Pak určitě neznáte rostlinu budoucnosti a její pozitivní účinky na lidské zdraví. Řeč je o rakytníku řešetlákovém. Jediná oranžová bobulka tohoto ovocného keře obsahuje denní doporučenou dávku vitaminu C pro zvýšení Vaší imunity v zimních měsících.

Nejdůležitější obsahové látky rakytníku a jejich účinky:

vitamin C a P plody rakytníku zasluhují zvláštní pozornost právě díky obsahu vitaminů C a P a znásobení jejich účinků. Vitamin P nejenom posiluje kapiláry cév, ale také svojí přítomností zabraňuje rozkladu vitaminu C a zvyšuje jeho působení. Touto skutečností se vysvětluje vysoká odolnost vitaminu C v plodech rakytníku, který se dobře uchovává i při sušení a tepelném zpracování. Rakytník obsahuje v průměru až 24x více vitaminu C než citrón a 18x více než kiwi.

vitamin E – omlazuje a regeneruje pokožku, ovlivňuje růst tkání, působí na plodnost a srdeční problémy, neutralizuje volné radikály

vitamin K – zvyšuje srážlivost krve, jeho nedostatek vede k poruchám srážlivosti krve, krvácení z různých orgánů a tkání a tvorbě modřin

provitamin A (beta karoten) – v organizmu se mění na vitamin A, má antioxidační účinky, snižuje hladinu cholesterolu, napomáhá zlepšovat zrak, funkci plic, tlustého střeva, prostaty a mozku. Množství karotenu (provitaminu) je několikrát vyšší než v mrkvi a tykvi.

provitamin D – v organizmu se přeměňuje na další druhy vitaminu D, je nezbytnou součástí v době růstu dětí, podporuje růst kostí a posiluje je ve stáří

třísloviny – mají schopnost účinně působit při průjmech a krvácení v trávicím ústrojí. Celkově napomáhají při zánětech v žaludku a střevech, při zevním použití na kůži a sliznice mají stahující, protizánětlivý a antibakteriální účinek.

Rakytníkový olej

RAKYTNÍKOVÝ OLEJ je ze všech obsahových látek v tkáních rakytníku nejcennější zejména pro svůj vysoký obsah biologicky aktivních látek určen na vnitřní i zevní použití. Jedná se o přírodní koncentrát vitaminů A, B1, B2, B6, D, E, F, K, P, dále obsahuje beta karoten, kyselinu listovou, organické kyseliny, třísloviny a minerální soli a důležité esenciální mastné kyseliny OMEGA 3, 6, 9, které snižují zejména riziko mozkových cévních příhod a infarktu a zabraňují vysoušení a vypadávání vlasů.

Je také zdrojem vzácné OMEGA 7 mastné kyseliny, která se v přírodě vyskytuje zřídka, v rakytníkovém oleji je obsažena až ze 40%. prášek z rakytníkuTato látka působí jako antioxidant ochraňující buňky před poškozením volnými radikály. Blahodárně působí na pružnost a průchodnost cév a srážlivost krve, ale především působí na sliznici trávicího ústrojí a regeneruje ji, stejně tak je schopný podporovat správnou funkci žaludku, zažívacího a močového ústrojí. Nejaktivnější složkou rakytníkového olejeje provitamin D. Ten zabraňuje vstřebávání cholesterolu do krevního séra a spolu s dalšími biologicky aktivními látkami pomáhá při ateroskleróze.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Léčivá síla rakytníku
Kategorie
<<Úno 2024>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist