Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Léčivá Aloe vera a barbadensis

Čvc 1028 Autor: Redakce

léčivá aloe veraTyto druhy  rosliny aloe mají na různých kontinentech různé přízviska, jako třeba žijící bohyně, rostlina zázraků a podobně. Všechny tyto přezdívky jí ale vystihují, protože jde o nejlepší hojič ran, protože želé aloe obsahuje téměř 200 léčivých látek.

Mezi ně patří Acemanan, který pomáhá v boji proti bakteriím a dalším choroboplodným látkám. Dále mezi blahodárné láty patří Lupeol. Lupeol je přírodní léčivý alkohol, který má cytotické a antioxidační účinky. I imunita si příjde na své, protože bude posílena pomocí Polypetidů. V klasické aloi jich najdete přes dvacet různých druhů.

Aloe ale obsahují i vitamíny, které zlepšují wellness a také brání rozvoji infekcí. Takže pokud máte nedostatek vitamínu B, nemusíte se ládovat kvasnicemi, ale dopřát si aloy.

Antrachinony, což jsou hořké látky s projímavým účinkem, ty se musí z kosmetických přípravků i doplňků stravy odstranit. Ani tak roztoky a čaje nezbavíme poněkud trpké chuti.

aloe veraAloe je pozoruhodná rostlina, která přežije dlouhou dobu bez vody. To vše díky gelu v listech a hlubokých kořenech. Patří mezi sukulenty a dá se pěstovat i doma. V dobrých podmínkách může dorůstat až 60 cm a může i vykvést. Krom léčivých účinků může být pěstována i v okrasných zahradách. Působí majestátně a navíc je odolná proti nemocem a škůdcům.

Rozmělněný gel použijete na rány, odřeniny či slabší spáleniny. Rovněž ji využijete při paradentóze, vysokému krevnímu tlaku, akné, překyselení žaludku. I v dnešní době plné pokroků se využívá v případech, kdy klasické medikanety nezabírají.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Srp 2019>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
události
Spolupracujeme:
Odběr novinek


Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist