Internetový hobby magazín

Menu

Vaření

Nejnovější články

Květen-měsíc kulinářské inspirace

Kvě 1331 Autor: Redakce

festival jidlaMilovníci dobrého jídla a pití pozor! Měsíc květen nabízí vyžití pro všechny gurmány. Po celé republice probíhalo mnoho festivalů, slavností a jiných akcí zaměřených právě na delikátní chuťové zážitky. Od různých městských food festivalů, až po malé akce spojené s ochutnávkou vín, chřestových nebo pivních slavností. V tomto měsíci si jistě každý přišel na své.

Největší kulinářskou akcí je nejspíš Prague food festival, letos konaný 24.-25. 5 v Královských zahradách pražského hradu. Již VII. ročních představil mnoho známých šéfkuchařů ze špičkových restaurací, kteří přiblížili své delikatesy širšímu publiku. Dále byly připraveny řízené degustace vína, piva, vody, koňaků nebo rumů. Samozřejmostí byly jako vždy kurzy vaření pro rodiny a spoustu dalších aktivit.

festivaly jidlaV Plzni se konal ve dnech 18.-19. května Apetit Festival-již 3. ročník. Hlavními taháky byly známé tváře české gastronomie, nekompromisní Zdeněk Pohlreich, „Kluci v akci“ Ondřej Slanina a Filip Sajler nebo Roman Vaněk. Letos bylo možné ochutnat pokrmy z hmyzu nebo menu ze špičkových restaurací.

Dalším z městských festivalů je ten brněnský. Letos byl již 2. ročník Špilberk food festivalu konaný 10.5-12.5. na nádvořích a terase královského hradu Špilberk. V letošním roce se představilo mnoho skvělých brněnských i mimobrněnských restaurací, proběhly kulinářské show a jiné akce.

Další akce na Jižní Moravě se konala hned následující týden. V Ivančicích se ve dnech 17.5.-19.5. jste mohli navštívit 19. Slavnosti chřestu. Trhákem bylo vybrané pětichodové menu s císařovnou Sissi, farmářské produkty i řemeslný trh,  vaření s Hankou Michopulu a Lukášem Hejlíkem, ale hlavně tuny čerstvého chřestu.

pivobraniI milovníci piva si v květnu přišli na své díky Chmelfestu 2013, který se konal v srdci chmelové oblasti, Žatci. Dne 25. května došlo také ke dni otevřených dveří Žateckého pivovaru, který nabídl alegorický průvod městem, žehnání chmelu, ochutnávky piv, prohlídky pivovaru a další bohatý program.

V květnu se také slaví Světový den mléka, který připadá na 25. května. Mezinárodní mlékařská federace tímto dnem veřejnosti připomíná význam mléka a mléčných výrobků pro lidský organismus.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist