Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Jarní organické hnojení a živočišná moučka

Bře 1217 Autor: Redakce

Ne každý zahrádkář má možnost vlastního kompostu, který vrací do půdy živiny, které vyčerpaly pěstované plodiny. Pokud nechcete na zahrádce používat klasická chemická hnojiva, která mohou zapříčinit zasolení půdy, sáhněte po průmyslově vyráběných organických hnojivech. Na výběr máte různé druhy dlouhodobě působících organických hnojiv, která jsou vyrobena přesně pro daný typ rostlin. Je totiž jasné, že například jahodník bude mít jiné nároky na poměr živin než třeba trvalky nebo růže.

Jaro nám pomalu klepe na dveře a zejména tento víkend doslova vybízí k práci na zahrádce. Jako první bychom se měli soustředit na likvidaci škod, které způsobily letošní tuhé mrazy. Ty totiž ovlivnily i běžně zcela mrazuvzdorné rostliny, jako je třeba buxus, který má nažloutlé namrzlé větvičky. Důležité je ostříhání všech poraněných větviček. Ostatně stříhat buxus nestačí jen 2x do roka, ale klidně v 10ti dnů. Použijeme buď velmi ostré nůžky nebo plotostřih, kterým docílíme o mnoho rovnější řez. Další pomocí je kvalitní výživa. Je důležité po obvodu koruny stromu přidat zahradní substrát s přídavkem hnojiva. Využít můžete i hnojivo speciálně vyrobené pro buxusy. Jedná se o postupně uvolňované hnojivo s obsahem kvalitního přírodního vápníku. Právě vápník je pro buxus limitujícím faktorem. Nikdy tedy nepoužívejte hnojiva či substráty pro kyselomilné rostliny.

Vhodná hnojiva pro přesazování a výsadbu

zivocisna mouckaPo likvidaci škod, které napáchala zima, nás čeká přesazování a vysazování stromků, keříků či trvalek. I tyto rostliny jsou závislé na hnojivu, které jim do půdy přidáme. Pro hnojení venkovních rostlin opět použijte organická hnojiva, která mají rychlý nástup účinku a živiny se uvolňují postupně po dobu až dva měsíce.

V jarním období musíme do půdy dodat především dusík, ten je obsažen v inovativním hnojivu. Jedná se o živočišnou moučku z ověřených drůbežích zdrojů ve formě drobků. Díky této konzistenci se perfektně míchá se substrátem nebo zavádí ke kořínkům již vysazených rostlin. Živočišná moučka se prodává v krabičce o hmotnosti 1 kg. Toto množství vystačí asi na 10 m2 hnojené plochy.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist