Internetový hobby magazín

Menu

PR

Nejnovější články

Jarní očista automobilů

Bře 1417 Autor: Lenka Netušilová

Zima je pro naše auta vždy nejnáročnějším období, ve kterém nejvíce trpí. Plískanice, déšť, vlhkost, posypové soli, štěrk, popílky a další nepříznivé vlivy prostředí je ničí, poškozují jejich lak, napomáhají korozi a oxidaci. Proto je vhodné se vždy po skončení zimy vrhnout na maximální ošetření a očistu našich aut, abychom obnovili původní vlastnosti a prodloužili tak jejich životnost. Zapomínat však nesmíme ani na správnou péči o interiér vozu. Mytí, leštění, čištění párou, tepování a impregnace – všechny tyto úkony by měly být součástí správné péče o naše auta.

parni cisteniV dnešní době má řada řidičů automobily s pozinkovanými plechy karoserie, které zvyšují odolnost proti nepříznivým vlivům prostředí, ale i tato ochrana má svoji životnost. V případě, že se na pozinkovaný plech dostane agresivní látka, jako je například posypová sůl, může velmi rychle dojít k oxidaci. Proto je naprostou nutností pravidelně o každý vůz i o jeho karoserii pečovat. Zdravý lak totiž chrání kovové díly karoserie před korozí a také i lépe vypadá.

S autem do automyčky

Nejpohodlnějším a nerychlejším způsobem péče o auta je návštěva automyčky. Pozor ale musíme dát při jejím výběru. Zaměřit bychom se měli jen na profesionální automyčky, které našim automobilům dopřejí náležitou péči a nesoustředí se jen na rychlé umytí a odbavení co největšího počtu zákazníků.

Zejména levnější automyčky používají hrubé kartáče, špinavou oplachovou vodu, běžný vosk a kladou největší důraz na rychlost umytí,“ říká Lukáš Svěcený ze společnosti MaxDrive. Takováto péče automobilům neprospěje a naopak je často může ještě více poškodit.

Vyplatí se proto svěřit svůj vůz do péče profesionálům, kteří ví, že před samotným mytím auta je důležité správně opláchnout karoserii. Takto se rozmočí a odstraní hrubé nečistoty a také drobné částice, které by před samotným ručním mytím houbou poškrábaly nebo zdrsnily lak,“ vysvětluje.

Voskování kvalitním voskem

Při péči o auta a jejich karoserii je důležité i voskování, které by mělo být prováděno jen kvalitním voskem. Nečistoty jsou pak v budoucnu snadněji odstranitelné a kvalitní vosk karoserii rovněž chrání a konzervuje. Dokáže také obnovit původní barvy, lesk a celkový vzhled vozu.

Parní čištění vozu – účinné a zdraví prospěšné

parni cisteniPokud požadujete opravdu dokonalé čištění vozu, které vaše auto zbaví jednak všech nečistot, ale zároveň jej i vydezinfikuje, doporučujeme vyzkoušet metodu parního čištění. Tato metoda čištění patří sice k relativně novým způsobům, každopádně je skutečně účinná a šetrná, a lze jí čistit exteriér i interiér vozu.

Parní metoda čištění má vysokou účinnost a sterilizační schopnosti, bezpečně zničí alergeny, roztoče, plísně, bakterie a viry v interiéru vašeho vozu. Navíc účinně odstraňuje pachy a to i po cigaretovém kouři,“ popisuje Lukáš Svěcený. Auto tak bude nejen dokonale čisté a bez nepříjemného zápachu, ale i zdravotně bezpečné, protože auta jsou obecně̌ ideální́ živnou půdou pro bakterie, plísně̌ a roztoče. Je v nich teplo, řada nečistot z jídla, bot i okolního světa. Plísně̌ a bakterie pak mohou být zdrojem různých zdravotních potíží.

Impregnace a tepování interiéru

Při důkladném čištění interiéru, které je vhodné aplikovat několikrát do roka, zejména na jaře, nesmíme zapomínat ani na kvalitní impregnaci všech plastových dílů. Ty opět změknou, získají původní lesk a barvu a zamezí se i jejich dalšímu rychlému znečišťování. Navíc se předejde předčasnému praskání nebo kroucení hmot vlivem změn teplot.

Patřičnou péči je třeba věnovat i sedačkám, ve kterých se drží opravdu velké množství nečistot a roztočů. „Vhodné je sedačky ošetřit takzvaným tepováním. Jde o metodu, která hloubkově čistí sedačky. Volit můžeme mezi takzvanou mokrou a parní metodou, která lépe zbavuje všech nečistot, navíc i roztočů, alergenů, ale i pachů a celkově interiér vozu dezinfikuje. Další nesporná výhoda parní metody je, že s autem je možné odjíždět už půl hodiny od samotného čištění. Naopak mokrá metoda tepování vyžaduje dlouhodobou schnutí a je vhodnější pro teplé počasí, kdy mohou sedačky volně vysychat,“ popisuje Lukáš Svěcený z MaxDrive.

Mobilní mytí aut

parni cisteniI záležitost jakou je mytí a čištění aut lze provést v souladu s přírodou. K tomu nám pomůže jedna z moderních metod čištění, a to takzvané mobilní mytí aut. Při tomto typu mytí je myšleno na životní prostředí, používá se tedy minimální množství chemických přípravků, méně vody, a tím vzniká i méně odpadu a je dbáno na ekologii. Kvalitní automyčka takto dokáže zajistit mobilní mytí vozu i doma v garáži, garážovém stání, na chalupě, na zahradě, na ulici, před domem, na parkovišti – zkrátka kdekoli.

Jak dbát na kvalitu mytí a čištění vozu

  • Nikdy by se neměl znečištěný lak čistit „nasucho“, protože by na něm drobné částice způsobily trvalé poškození a šrámy. I před voskováním je třeba lak dokonale vyčistit a vysušit.
  • Svěřte svůj vůz do péče profesionálů, dejte přednost moderním technologiím, jako jsou horká pára, utěrky z mikrovláken, špičková švýcarská autokosmetika na bázi nanotechnologií, to vše Vám zaručí perfektně umytý a opravdu čistý vůz.
  • Pokud máte svůj vůz a jeho lak rádi a chcete, aby stále vypadal jako nový, obloukem se vyhněte klasickým kartáčovým myčkám.
  • Kategorie: PR

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

 
<<Lis 2020>>
PÚSČPSN
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist