Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Jak si poradit s pavouky v interiéru?

Lis 1919 Autor: Redakce

S chladnějšími teplotami se živí tvorové rádi schovávají do tepla. Platí to i pro pavouky, kdy někteří mohou být i celoročními nájemníky v našem obydlení. Většinou však nepatří mezi tvory, se kterými se rádi setkáváme a nechceme je vidět ve svém obydlí. Hodně pomohou preventivní opatření, jako jsou husté sítě na oknech, kterými větráme. Pavouci nemají rádi ocet a vůni peprmintu, takže problematické rohy můžete takto ošetřit. Pomáhá také vůně skořice a citrusů. Když budete mít v okolí domu uklizeno a čisto, není taková šance, že se pavouci přiblíží k domu, protože se spíše usídlí někde v keři na zahradě. Jak je dostat z domu bez zbytečného zabíjení a jaké druhy nás mohou navštívit?

pavouci doma

Co dělat, když máte doma pavouka?

Dostanou se ale i do malých skulin, a pokud bydlíte ve spodních patrech či v rodinném domu, setkání se téměř nevyhnete. Bát se jich určitě nemusíte, protože jde dokonce o užitečné pomocníky, kteří nás zbaví otravného hmyzu. Efektivním odstraněním je přenesení na smetáku ven z okna či ze dveří.

S jakými druhy se můžete setkat

Pavouci mají rádi temná zákoutí, ve kterých se schovají a číhají na svou kořist. V našich končinách se můžeme setkat hned s několika různými druhy.

Častým návštěvníkem domácností bývá pokoutník. Ten si na rozdíl od jiných druhů nepřede velké sítě, ale loví hmyz přímo. Číhá v koutech na nic nečekající mušku, mola, komára a jinou kořist. Jeho dlouhé chlupaté nohy však rozhodně nepůsobí přátelsky.

Dalším typickým druhem je křižák. Pozná se podle typického kříže na poměrně velkém těle. Staví si větší sítě v rozích, pod střechami a v dalších vhodných zákoutích.

Jsou někteří z našich pavouků nebezpeční?

V teplejších končinách se na našem území v posledních letech rozšířil například krásný křižák pruhovaný nebo zápřednice jedovatá. Právě zápřednice je jediným potenciálně nebezpečným druhem, protože dokáže bolestivě kousnout. Výsledkem může být opuchnutí jako po štípnutí ováda. Pozor také na alergickou reakci. Ostatní druhy našich pavouků většinou nekoušou a nejsou pro nás jedovaté. Jakmile nějakého objevíte, snažte se ho šetrně vystrnadit a rozhodně ho nezabíjejte.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Led 2020>>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist