Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Jak se zbavit slimáků a plzáku ze zahrady

Kvě 1103 Autor: Redakce

slimáci na zahraděSlimáci a plzáci –  tato malá slizká zvířátka, která v posledních letech většině z nás znepříjemňují práci na zahrádce se po prvních silnějších deštích opět probouzejí k životu.
Slimáků se úplně nezbavíme nikdy, ale můžeme jejich počet na zahradě omezit na přijatelnou úroveň některým z mnoha způsobů.

Jak se zbavit slimáků?

1. Sběr– Asi nejpoužívanější způsob je sběr slimáků, nebo jejich zašlapávání. Jsou to však způsoby značne nepříjemné a časově náročné – v plné sezóně je třeba slimáky sbírat i dvakrát denně. Slimáci se nejlépe sbírají  po dešti,  pozdě večer, nebo brzy ráno, když je jich na zahradě nejvíce. přes den, když svítí slunce se schovávají.

2. Prevence– Dobré je učinit preventivní opatření – odstranit ze zahrady všechny volně ležící desky, kameny, a jiné předměty, které by slimákům mohly sloužit jako úkryt. Také je dobré udržovat trávník na zahradě pravidelným sečením, aby neposkytoval slimákům stín i ve slunných dnech.

3. Solení – slimák po solení ihned uhyne, tento způsob je však pracný (musíme posolit přímo slimáka) a není dobré používat jej na zahradě – přesolíme si půdu.

4. Vanish – účinný přípravek proti slimákům, ale nejen proti nim – otráví všechno živé, co jej pozře. Není vhodné tento přípravek používat v záhonech se zeleninou.

5. Ferramolpřípravek proti slimákůmasi nejlepší prostředek proti slimákům a plzákům, který se v současnosti prodává . Jsou to drobné dešti odolné granulky, které slimáky lákají, a usmrtí je. Díky svému složení však nejsou nebezpečná pro jiná zvířata (kočky, psy, nebo ježky). Při dešti nabydou na objemu, aby slimáky více lákaly, po vyschnutí se vrátí zpět do původního stavu. Takhle vydrží na zahradě několik cyklů deště a slunečných dní. Poté se postupně rozpadnou, a jejich účinné látky ( železo a fosfor) poslouží v zahradě jako hnojivo. Ferramol můžete koupit za akční ceny ZDE

past na slimáky6. Pasti na slimáky

Do pasti aplikujete přiloženou návnadu s vodou, návnada slimákům neodolatelně voní, láká je z velké dálky, slimáci vlezou do pasti, kde se utopí, jejich těla se rozloží, a tekutina se dá použít jako hnojivo. Výhodou pastí na slimáky je jejich dlouhodobá účinnost (3-4týdny), nevýhodou je, že na velkou zahradu je pastí potřeba větší množství, proto je lidé používají většinou jen ve sklenících.

Past na slimáky můžete koupit v e-shopu www.pasti.cz

7. Pomocí přirozených nepřátel – Na zahradách slimáky likvidují také ježci a užovky, proto je dobré používat pouze takové přípravky, které nám tyto přirozené pomocníky nezahubí společně se slimáky. Dalším přírodním likvidátorem slimáků jsou kachny, jejichž nespornou výhodou je, že se po sezóně dají využít jako chutný oběd, nevýhodou ovšem je, že nám při sběru slimáků udusají zahradu na hliněnou placku, na které ani tráva neporoste.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvn 2019>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist