Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Infrazářiče ComfortSun hřejí jako slunce

Čvc 1631 Autor: Redakce

Infračervené paprsky produkované sluncem jsou důležitou součástí života na naší planetě. Zajišťují teplo a posilují zdravotní stav našeho organismu. Těchto pozitivních vlastností se proto začalo využívat také v bydlení. Základním principem infrazářičů je ohřívání povrchů předmětů, včetně nás, lidí. Neohřívá se vzduch mezi těmito objekty.

Tématice světelných zařízení se věnuje mnoho let německá společnost Knoch Infrarot-Technik GmbH. Ta vyvinula inovativní řadu ComfortSun, která pracuje s touto technologií v širokém spektru použití nejenom v interiérech, ale i ve venkovním prostředí.

infrazaric-comfortsun

Kde najdou využití

Principu, při kterém se neohřívá celé okolní prostředí, ale pouze pevné povrchy se dá využít na mnoha místech, protože je mnohem efektivnější a úspornější. V interiérech se výborně hodí do méně využívaných místností, na chaty, do koupelen, kde kromě tepla mohou zajišťovat také osvětlení. Svůj přínos ale najdou i v jiných než obytných oblastech. Používány jsou hojně ve zdravotnictví, do ordinací a čekáren, k chovu zvířat, ale i při záchranných akcích nebo ve velkých průmyslových objektech, kde se ostatní způsoby vytápění jeví jako nehospodárné. Venku s nimi vydržíte i v chladnějším počasí, což oceníte pod pergolou, v zimní zahradě, na terase či verandě.

Prodlužte si večer s přáteli

Nepřeje vám zrovna počasí? S infračervenými tepelnými zářiči ComfortSun to nevadí a venku vám bude příjemně i tak. Infrazářiče můžete umístit pod pergolu, markýzu, na terasu, balkon či do altánu a můžete si tak prodloužit příjemný pobyt venku. Vždyť dnes už si můžete sednout na vyhřívanou venkovní zahrádku své oblíbené restaurace. Proč si stejný komfort nedopřát i doma?

Pokud si rádi sednete do lehátka s dobrou knížkou, ani nízké večerní teploty a stmívání už vás domů vyhnat nemusí. Mobilní systém ComfortSun vás udrží v teple a v případě White Glare, Vás bude infrazářič nejenom zahřívat, ale na čtení vám i posvítí.

Vhodné pro každodenní používání, infrazářiče ComfortSun můžete vybírat v různých výkonech odpovídajících požadované velikosti zahřívané plochy. Od balkonu a terasy až po vaše zahradní posezení. Vlhkosti se bát nemusíte, infrazářič je proti ní chráněn stabilním hliníkovým krytem. Díky nízké hmotnosti je montáž a manipulace velice jednoduchá. Jediné, co potřebujete je síťová zásuvka a teplo máte během pár minut. Na výběr je z několika typů vypínačů – pouze na zapojení do elektřiny, s kolébkovým nebo tahovým vypínačem, případně i s časovačem nebo dálkovým ovládáním. Dostupné jsou ve třech barevných variantách. Neprodukují žádné škodliviny, proto je můžeme používat i v uzavřených prostorách.

infrazaric-comfortsun

S ComfortSun ušetříte

Moderní infračervená technologie ComfortSun uspoří energii až o 30% v porovnání s jinými topnými systémy. Přednosti spočívají v infračerveném přenosu tepla. Tento typ záření zahřívá pouze lidské tělo nebo povrchy materiálů, ne vzduch. Proto se 90% infračervené energie přemění v teplo, které se navíc při průchodu vzduchem neztrácí. Díky reflektorům z vysoce lesklého hliníku a s nejmodernějšími metodami Raytracing vykazují veškeré zářiče ComfortSun bezkonkurenční efektivitu v oblasti vytápění a to i ve venkovním prostředí. Infrazářiče se výborně hodí pro vytápění pouze aktuálně využívaných prostor bez nutnosti předehřevu. Další nespornou výhodou je, že pracují na plný výkon ihned po zapnutí.

Infračervené zářiče je možné napevno instalovat na stěny nebo sloupy budov, ale dají se také zavěsit na vodorovné konstrukce, jako jsou stropy nebo trámy. V nabídce jsou stojany i pro mobilní využití zářičů. Díky tomu jsou možnosti využití skutečně rozsáhlé.

Infrazářiče mohou být osazeny třemi různými typy světel a je pouze na zákazníkovi, jaký si zvolí. Infračervený tepelný zářič osazený zlatým světlem Golden Glare, přináší útulné prostředí jako u ohně. Naopak Low Glare se uplatňuje všude tam, kde je třeba prostor vytopit, ale nemáte zájem o výrazné světlo. Světovou novinkou je White Glare, kdy je infračervený tepelný zářič osazený bílým světlem, které slouží současně jako zdroj světla. Infrazářiče s vyšším výkonem nebo pro děti jsou osazeny světlem s nízkou svítivostí. Topné trubice mají životnost cca. 5000 provozních hodin, což odpovídá průměrné životnosti 15 let.

infrazaric-comfortsun

Výhody infračerveného záření ComfortSun

 • Ohřívá pouze osoby a předměty, nikoliv vzduch
 • 90% elektrické energie je přeměněno na využitelné teplo
 • Čistý a bezhlučný provoz bez spalin, nevíří prach
 • Okamžitě dostupné teplo
  • Minimální nároky na provoz a údržbu
  • Bezprostředně po zapnutí pracuje na plný výkon
  • Vysoká životnost
  • Bezpečné pro děti, zvířata a životní prostředí

Infrazářiče ComfortSun můžete zakoupit v oficiálním e-shopu:

www.obchodprobydleni.cz

Výhradní zastoupení společnosti Knoch Infrarot-Technik GmbH v ČR:

Dastech s.r.o.
Adresa: U kapličky 6, 417 25 Lahošť, Teplice
Zákaznická linka: 800 320 151

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Zář 2022>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist