Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Herní prvky pro ještě větší zábavu na zahradě

Dub 1524 Autor: Redakce

jungle gym domecekJakou hračku a jakou hru si nejvíce pamatujete ze svého dětství? Možná zjistíte, že to co jste měli jako děti rádi vy, láká stejně i vaše děti. Kromě plyšáka na usínání jsou to třeba houpačky, prolézačky a skluzavky. Rozdíl je jenom v tom, že stále více dětí má zmiňované herní prvky i doma na zahradě a k tomu, aby mohli řádit třeba na pirátské lodi, nepotřebují tolik fantazie, protože není problém pořídit jim na zahradu nefalšovanou pirátskou galéru s dalekohledem, podpalubím i stěžněm.

K tomu, aby se děti skvěle bavily, není hned nutné kupovat vybavení hřiště obřích rozměrů. S herními prvky Jungle Gym je navíc možné herní prvky dokupovat a hřiště rozšiřovat podle toho, jak děti rostou a podle toho, co je momentálně baví.

Možná už jste zapomněli, kolik zábavy se dá užít třeba na obyčejném ukotveném laně, provazovém žebříku nebo síti.

Co dokoupit?

Kromě velkých přídavných modulů, jako je třeba loď, domek na hraní nebo balkón či most, lze koupit i levnější a menší hrací prvky, třeba již zmiňované šplhací lano. Aby bylo šplhání a houpání snazší, je polypropylenové lano dostatečně silné a opatřené třemi uzly. K zavěšení slouží kroužek s galvanizované oceli na konci lana. Řeč byla i o dalším přídavném modulu, provazovém žebříku. Žebřík k hřištím Jungle Gym nabízí tři varianty použití, jako vypnutý žebřík na boku sestavy, pevný žebřík na boku sestavy nebo nástupní pevný žebřík.

Dalším zábavným doplňkem, který už si užijí i velmi malé děti, je hra  Tic Tac Toe z otočných válečků s barevnými motivy, které lze srovnat do sloupce, řady či uhlopříčky. Tuto hru lze připevnit na mnoho míst v herních prvcích, třeba místo bočního zábradlí nebo skluzavky.

Některá veřejná pískoviště ve městech jsou opatřena výtahem na kamínky, písek či hračky. Právě u tohoto herního prvku bývá největší tlačenice. Díky Bucket modulu si mohou děti užívat zábavného výtahu na dětské hračky i na zahradě. Děti moc baví dopravovat hračky, nářadí a materiál do domečku, věže, na horní palubu lodi a zase na zem.

Bezpečnost především

jungle gym houpackaDětská hřiště Jungle Gym i další doplňky k nim jsou nejenom zábavné a snadno smontovatelné, ale především bezpečné. Splňují všechny potřebné bezpečnostní normy a jsou certifikovány pro privátní použití. Nehrozí úraz dětských prstíků v mezerách herních prvků, ani ranky a škrábance o vystouplé šrouby či neopracované dřevo.

Jedná se o stavebnicový systém, který je kompatibilní s mnoha doplňky. Herní moduly obsahují jednotlivé části sestavy včetně spojovacího materiálu a návodu na sestavení.  Dřevo je tlakově impregnované a při montáži si vystačíte s běžným nářadím, metrem, kladívkem, šroubovákem, vrtačkou a pilkou. Pokud si myslíte, že je montáž nad vaše síly, nechte si hřiště na zahradě nainstalovat.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist