Internetový hobby magazín

Menu

PR

Nejnovější články

Elegantní přízemní dřevostavba se jménem Pollux 129

Bře 2009 Autor: Komerční sdělení

Máte úzký a dlouhý pozemek? Máme pro vás zajímavě řešený přízemní dům se čtyřmi pokoji a prostorným obývacím pokojem s kuchyní. K tomu si můžete dopřát příjemné posezení na terase, která se stane v letních měsících druhým obývacím pokojem.

POLUX-129

POLUX-129

Popis

Představujeme vám bezbariérový bungalov s protáhlým obdélníkovým půdorysem 8,4 x 19,5 m zastřešený sedlovou střechou se sklonem 25° a výškou hřebene 5 m. Celková podlahová plocha domu je 129 m2 a je vhodná pro čtyřčlennou rodinu.

Pollux-129-studie

Dispozice

V podélné ose jsou navrhovány jednotlivé prostory, kterými se prochází kolem ložnic až do hlavního obytného prostoru, kde může být i krb. Vnitřní chodba může být prosvětlena světlovody. Obytný prostor tvoří spolu s jídelnou a kuchyní jeden prostor, který lze podle potřeby předělit například nábytkem. Veškeré obytné prostory jsou orientovány na venkovní terasu krytou přesahem střechy s výhledem do zahrady.

Architektura

Kompaktní horizontální hmota domu je porušena částečným vybráním pro krytou terasu. Na tento motiv reaguje i barva fasády – bílá. Fasáda terasy má obklad z modřínových prken a na svislo přecházející na podlahu i podhled střechy. Do zahrady je fasáda prosklena francouzskými okny. Naopak fasáda do ulice působí kompaktně s minimem okenních otvorů.

Slovo majitele

Vždycky jsme chtěli bydlení se zahradou pro děti a soukromí pro každého z nás. Proto jsme se rozhodli, že se z panelákového bytu odstěhujeme na okraj města. Měli jsme štěstí, našli jsme hezký pozemek. Ale stále jsme nevěděli, kdo nám dům zrealizuje. Šli jsme nejrychlejší cestou, proto volba padla na montovanou dřevostavbu. Začali jsme průzkumem firem a obešli vzorové domy a navštívili různé výstavby a hledali reference. A konečná volba padla na firmu ATRIUM. Nelitovali jsme. Byli a stále jsme nadmíru spokojení s celým procesem realizace a komunikací s lidmi z firmy. Původně třípokojový dům nám architekt s ATRIA upravil podle našich představ.

Slovo realizátora

S majiteli jsem se poprvé setkal na stavbě našeho nejoblíbenějšího domu Vela 115, kde zažili velikost pokojů a dispozici, a to jim pomohlo v utvoření si vlastních představ o budoucím domě. Dům má odrážet jich styl a nároky na design a individualitu. Dřevostavba Pollux 129 vyjadřovala nejlépe jejich představy. Myslím, že se dům velmi povedl.

Ing. arch. Roman Kutiš, ATRIUM

POLUX_130_Nitra_(6)

Moderní styl interiéru dodává kombinace dřeva a šedé barvy.

POLUX_130_Nitra_(9)

Na podlaze je velkoformátová dlažba v šedé barvě. Tato podlaha je použitá v celém domě.

POLUX_130_Nitra_(10)

Centrální prostor obytné části opticky rozděluje velká rohová kožená pohovka.

POLUX_130_Nitra_(12)

V obývacím pokoji je použitá tapeta s 3D efektem. Stěna na první pohled působí, jako by na ní byly přichycené malé plechové čtverce.

 

Zdroj:

Autor projektu: A T R I U M , s. r. o.
Lipová 1000, 341 01 Horažďovice
tel.: 376 512 087, e-mail: info@atrium.cz,web: www.atrium.cz

Foto: Miro Pochyba pro ATRIUM

  • Kategorie: PR

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

 
<<Srp 2022>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Sklik
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist