Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Byliny proti nachlazení

Led 1103 Autor: Redakce

Jiří Pirner je odborníkem na bylinky a proti nachlazení doporučuje inhalace. Inhalační roztok jednoduše připravíte z 10g eukalyptu na 3 litrů vařící vody. Můžeme přidat i siličnaté složky ve formě máty, zamícháme a můžeme nasadit trychtýř  a inhalovat. Inhalace je vhodná každý den před spaním. Uvolní se horní cesty dýchací, což nám umožní klidný spánek.

bylinný čajPak můžezeme používat byliny s vysokým obsahem silic, které působí antibakteriálně a mohou Vám pomoci jako antibiotika. Lze použít šalvěj, máta, eukalyptus, bazalka či tymián. Některé bylinky lze přidat i do jídel. Pokud máte rádi rajčata, určitě si dopřejte caprese s bazalkou. Pochutnáte si a navíc se léčíte.

Bylinky jako je šalvěj lékařská lze pít ve formě čajů. Silnější odvary se hodí jako kloktadla. Vhodné jsou i koupele.

Silné nachlazení

Když je organizmus silně nachlazen, použijeme saponinové a slizové látky, které zapouzdří bakterie a bacily a pomohou nám je vykašlat. V tomto případě používáme diviznu, topolovku, heřmánek, hluchavku, sléz, jitrocel nebo lípu. Ta pomáhá při pocení. Jitrocel zase známe z jitrocelových sirupů.

Čaj můžeme udělat z jednotivých bylin nebo ze směsi. Ta na nás bude působit komplexněji. Šípek lze rovněž používat samotný nebo ve směsi. Šípek obsahuje velké množství vitamínu C, který je pro organizmus v době nachlazení velmi důležité.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Byliny proti nachlazení
  • Jana 11.1.2011 (18:53)

    Inhalujeme v případě nachlazení celá rodina. Dokonce jsme koupili plastový inhalátor, do kterého dáte buď odvar z bylinek nebo speciální eukalyptové kapky.

Kategorie
<<Srp 2022>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist