Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Bylinky na vlasy

Čvc 1319 Autor: Hana Moualla

bylinky na vlasyBěhem celého života je kvalita vlasů ovlivňována zdravotním stavem, hormonálními výkyvy, mírou stresu, kvalitou stravy a schopnosti absorpce vitamínů a minerálů v trávicím ústrojí. Správná péče o vlasy vyžaduje více, než jen mytí a česání. Ženy nesmí zapomínat na péči o pokožku hlavy. Občas je dobré vlasy nechat odpočinout, nepoužívat ani žehličku či fény. Nechat je prosté laků, gelů a barev na vlasy. Problémy se nevyhýbají ani mužům. Jak o vlasy pečovat?

Životnost vlasu je omezená. Není moudré se při potížích zaměřovat jen na vlasy samotné. Něco navíc musíme dělat pro vlasové cibulky. Zábaly, bylinná tonika, jemná masáž hlavy, to vše nám může pomoci. V Maroku je velmi populární na zábaly arganový olej. Olejíčky si ale můžeme připravit i doma z olivového oleje a oblíbených sušených bylinek (hrst sušených bylinek na 200ml oleje). Vše dáme do uzavřené nádoby a necháme odležet dva až tři týdny. Zábaly aplikujme jednou týdně. Uděláme si čas na důkladné vymytí.

bylinky pro krasne vlasyMasáž hlavy nám může udělat partner (je-li zručný a ochotný) za pomoci aromatických olejů, akupresury nebo alespoň masážního „pavouka“, kterým nám může přejíždět od temene po celé ploše lebky do stran.  S touto pomůckou (kterou vídám v tureckých obchodech se zdravou výživou) si zvládneme hlavu namasírovat i sami. Pokud chcete relaxovat, jděte do masážního salonu, kde můžete vyzkoušet velmi příjemnou indickou masáž (s poléváním hlavy olejem), masáž bylinnými váčky nebo třeba masáž lávovými kameny.

Bylinná tonika nás téměř nic nestojí. Vše potřebné najdeme na zahradě, na louce, na víkendové procházce. Neobsahují chemii a při správném použití nám mohou během tří až čtyř měsíců pomoci zmírnit naše problémy. Z bylinek si nálev připravíme tak, že 2 lžíce bylinek přelijeme vařící vodou a necháme 20 minut louhovat. Pro větší účinek můžeme použít kapku esenciálních olejů. Po vypláchnutí šamponu si vmasírujeme tonikum do pokožky na hlavě a opláchneme vodou. Jaké bylinky můžeme použít?

  • Levanduli – pro regeneraci a čistotu,
  • Heřmánek – pro zklidnění pokožky a zvýšení lesku vlasů,
  • Mátu peprnou – při tvorbě lupů,
  • Kopřivy – proti plísním, padání vlasů, zvyšují lesk,
  • Bazalku – pro stimulaci pokožky,
  • Měsíček lékařský – pro zjemnění vlasů, působí také protizánětlivě,
  • Petrželka kadeřavá – pro růst vlasů,
  • Bobkový list – pro podrážděnou pokožku hlavy, stimuluje růst vlasů,
  • Rozmarýn – má čistící a stahující účinky, stejně jako šalvěj lékařská.

A pokud se umíte řídit i malinko svojí intuicí, můžete vyzkoušet i kombinace bylinek. Pro lepší vůni lze přidat i okvětní plátky růží (díky kterým tonikum bude pronikavě vonět). Zkusila jsem si připravit také nálev z jitrocele, kopřivy a pivoněk a byla jsem velmi spokojená. Máte vlastní tipy, jak pečovat o vlasy? Napište nám do komentářů.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

2 reakce na Bylinky na vlasy
  • Sara 23.7.2013 (10:58)

    Super článek! Zkoušela jsem kopřivový šampón a po delší době jsem měla hrozně vysušenou pokožku, asi by se to nemělo přehánět. Upravilo mi to potom kolagenová emulze a vlasovou pokožku.

    • Hana Moualla 23.7.2013 (11:35)

      Dobrý den, s bylinkami musíme opravdu šetřit. A tak nějak intuitivně volit, co nám zrovna vyhoví nejlépe. Kopřiva se skutečně používá na mastné vlasy… Mám podobný problém s vysušováním jako vy a tak vždy přestanu sladit cukrem (a vynechávám i pečivo a sladkosti), nechávám vlasy proschnout na vzduchu (a dělám zábaly ze směsi olejů). Pomáhá také zvýšit pitný režim. Děkuji za pochvalu.

Kategorie
<<Pro 2020>>
PÚSČPSN
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist