Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Bezpečné povrchy nekloužou, a když už spadnete, tak do měkkého…

Dub 1230 Autor: Komerční sdělení

Bezpečnost osob a především dětí je v současnosti fenoménem nejen ve firmách a ve školství, ale především v soukromí domácností a rekreačních objektů (chaty, chalupy, …).

Nikdo z nás nechce být zraněn při nešikovném pádu a všichni se snažíme najít optimální řešení, jak ohrožení zdraví předejít. Jednou z možností je vytvořit pochůzné plochy méně kluzké a v případě pádu i měkčí. Skupinu bezpečných povrchů dodává na český trh brněnská společnost LEAR, a.s., tradiční výrobce průmyslových lepidel.

Chodník v prášku – Unixin Grip – Bezpečný gumový povrch

Velký úspěch u uživatelů zaznamenává výrobek Unixin Grip, přezdívaný „Chodník v prášku“. Jedná se o kompletní sestavu pryžové drtě a polyuretanového pojiva, balenou v kbelíku, ve kterém je směs možné promíchat vrtačkou a jako stěrkovou hmotu následně nanést na připravený podklad.

Povrchy z pryžového granulátu všichni velmi dobře známe ze sportovišť (jako běžecké dráhy) a z dětských hřišť (prostory okolo houpaček a prolézaček). Nyní si může každý průměrně zručný řemeslník položit takový povrch sám a kamkoliv.

Třeba na nebezpečné schodiště do sklepa, kolem bazénu, na venkovní terasu nebo balkon. Velkou předností je měkkost a pružnost takového povrchu. Je-li tloušťka vrstvy dostatečná, může být taková plocha klasifikována jako bezpečná pro pády. Určitě je náraz na gumový povrch mírnější, než při pádu na dlažbu, beton nebo sypaný písek.

Další předností pryžového granulovaného povrchu je jeho snížená kluzkost. Povrch je porézní, voda jím prochází a nevytváří se louže. V zimě voda zateče do pórů a nevytváří se tak snadno námraza. Mráz výrobku nevadí, protože Unixin Grip je pružný a mráz jej nenaruší.

Kromě bezpečnostních aspektů nabízí Unixin Grip také neobvyklé designové možnosti. Díky možnosti volby barevných odstínů má uživatel velkou příležitost vytvořit obrazce a dekorace dle libosti a vlastní fantazie. Velmi estetické a bezpečné zároveň je například vytvoření chodníčku okolo zahradního bazénu. Dosud netušené možnosti nabízí tento typ povrchu pro sportoviště a tělocvičny, protože pohyb po měkkém povrchu nezatěžuje tolik klouby, jako pohyb po tvrdém betonu nebo na parketách.

Unixin Grip Bezpečný gumový povrch se dodává v kbelících, které při tloušťce 7-10 mm dovolují pokrýt 2-3 m plochy. Vedle základního výrobku v šedé barvě je možné dokoupit barvivo Uni-Color, primer Unixin Primer 3922 pro zvýšení přilnavosti na povrchy, anebo ochranný UV lak Unixin UV lak, který zvyšuje mechanickou odolnost povrchu a chrání před působení UV paprsků.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Úno 2024>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist