Internetový hobby magazín

obrázek záhlaví

Zahrada

Nejnovější články

Zahrada, která neztratí svůj půvab ani v zimě

Led 1610 Autor: Dana Peštová

mraz sipkyV zimě zahrada odpočívá a zahrádkáři se těší na jaro a spřádají plány, jak zahradu ozvláštnit, co kam zasadit, co a kde opravit a vylepšit. I během zimního období ale může být zahrada krásná. Pokud všechno pokryje sněhová čepice, nebo když námraza vytvoří ze suché trávy, větví a větviček umělecká díla. Pohled na takovouto spící zahradu je opravdu uklidňující.

Zahrada může vypadat hezky během zimy i bez sněhové nadílky

mraz namrazaPostarají se o to především stálezelené rostliny, především jehličnany v různých odstínech zelené. Dojem z prostoru dotvoří i uschlá květenství trav, barevná kůra a přemrzlé plody například jeřabin, trnek či moruší, sýkorky a další pěvci slétající se ke krmítku. Zimní zahrada má zkrátka své kouzlo.

Velmi dekorativně vypadají zákrsky a kultivary břízek, lísek či vrb s převislými či různě kroucenými větvemi.

Co vysadit?

Krásné během celého roku a velmi dekorativní i během zimy jsou mrazuvzdorné okrasné trávy. Kompozici s kavylem třtinovitým (Stipa arundinacea) a skalníkem rozprostřeným můžete dotvořit okrasná tráva rodu Myscanthus či Bika lesní (Luzula sylvatica). Zajímavě vypadá i (Cotoneaster horizontalis)

jedovaty buxusPokud jehličnany, buxus a další stálezelené stromy, stromky a keře doplníte o velkorysé kompozice okrasných travin a menší skalničkové keříky jako je třeba lýkovec vonný (Daphne cneorum) nebo libavku (Gaultheria procumbens), bude vám zahrada dělat radost i během dlouhého zimního období.

Velmi dobře působí rozbití většího prostoru nějakým zajímavým prvkem, klidně stačí i napajedlo pro ptáčky či již zmíněné krmítko.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Květen 2016
púsčpsn
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
události
Spolupracujeme:
Novinky
TOPlist