Internetový hobby magazín

data-ad-format="auto">
Menu

Vaření

Nejnovější články

Recept na sirup z rýmovníku

Říj 1519 Autor: Redakce

rymovnik moliceRýmovník (Plectranthus argentatus) chcete-li molice-úžasná pokojovka, která nejen krásně vypadá, velmi jednoduše se množí a přežije i ve skleničce s vodou, ale především úžasná bylina proti nachlazení. Sirup z ní je tak lahodný, že ho budete přidávat i do čaje jako prevenci a sladidlo. V podstatě ho můžete používat jako klasický med, takže krom teplých nápojů také jen tak na pečivo nebo do obilných kaší.

Ovšem rýma, zvýšená teplota, kašel a nachlazení nejsou jediné oblasti, proti kterým rýmovníkový sirup využijete. Pomáhá také například při bolestech hlavy a pomůže odbourat také potíže zažívacího traktu apod.

Budete potřebovatsirup rymovnik

asi 35 lístků rýmovníku
1 granátové jablko
1 pomeranč
1 citron
1 kg cukru (lze použít i třtinový)
voda

Postup

-den první

Minimálně 24 hodin musíme nechat očištěné rýmovníkové lístky louhovat. Vložíme je do hrnce, přidáme plátky ovoce nejlépe v bio kvalitě a vše zalijeme vroucí vodou tak, aby vše bylo dokonale ponořeno. Hrnec zakryjeme čistou utěrkou a necháme v pokojové teplotě luhovat klidně i 2 dny.

-den druhý

sirup z bylinekZ hrnce odstraníme lístky i ovoce nebo celé přecedíme. Přidáme cukr a zahříváme a mícháme tak dlouho, dokud se cukr zcela nerozpustí. Pak ztlumíme plamen a pozvolna, za občasného míchání necháme sirup zredukovat, abychom dostali hustější konzistenci světle měděné barvy. Mějte na paměti, že po zchladnutí sirup ještě dost zhoustne.

Horký sirup ihned plníme do menších pokud možno ještě horkých skleniček, pevně uzavřeme a necháme vychladnout dnem vzhůru.

Naše tipy: Třebaže je sirup opravdu výborný a jistě se po něm zapráší i u vás doma, doporučujeme ho uchovávat na chladném místě. Pokud neseženete granátové jablko, můžete použít půl hrnku sušené moruše nebo třeba plodů z černého bezu, jeřabiny nebo arónii.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Recept na sirup z rýmovníku
  • ota 21.3.2017 (15:00)

    dobrý den
    Recept na sirup z rýmovníku je divný
    jak velký kastrola a kolik vody???je to zavádějící děkuji za vysvětlení ota

Kategorie
<<Dub 2017>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Spolupracujeme:
Novinky
TOPlist