Internetový hobby magazín

obrázek záhlaví

Dům

Nejnovější články

Přesazování orchidejí

Říj 1019 Autor: Redakce

I orchidej je nutné čas od času přesadit. V našich podmínkách nejčasteji pěstujeme Phalaenopsis neboli můrovec. Jde o orchidej z pralesa, které se perfektně hodí i do bytů, proto se hodí i pro začátečníky, které odmění nádhernými trvalými květy.

phaenopsis v bytěObecně vzato přesazujeme rostliny cca jednou za 1 až 2 roky nebo v případě přerůstání, rozlámání substrátu nebo v případě jeho zasolení (to se projevuje bílými povlaky na substrátu). Rostlinu opatrně vložíme do vlažné vody i s květináčem.

Kořínky tak změknou a následně můžeme rostlinu vyjmout z květináče. Většinou nepřesazujeme do většího květináče, ale jen odstraníme starý substrát a odstřiháme zaschlé nebo zahnilé  podzemní kořínky. Vzdušné kořínky nikdy nestříháme.Pomocí tyčky upevníme rostlinu. K této tyčce pak budeme přivazovat květy, které by se mohly svou váhou překotit.

Pak už přejdeme k samotnému přesazování, kdy na dno květináče nasypeme menší vrstvu substrátu pro orchideje. Pak vložíme rostlinku a mírně přisypeme další substrát a poklepáváním ho mírně udusáme.

Speciální substráty již obsahují hnojivo a po jeho vyčerpání přihnojujeme cca jednou za 10 dní kapalným hnojivem až do doby kvetení.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Duben 2015
púsčpsn
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
události
banner karneval chutí
Spolupracujeme:
Novinky
TOPlist